Kraj

„Bałagan i skandal”. Sejmowa komisja kultury poparła lex TVN

Posiedzenie komisji kultury i środków przekazu w sprawie lex TVN, 27 lipca 2021 r. Posiedzenie komisji kultury i środków przekazu w sprawie lex TVN, 27 lipca 2021 r. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Posłowie PiS torpedowali dziś wnioski opozycji dotyczące ustawy medialnej. Przystali na propozycje koła Kukiz ′15, które – jak wykazał Wojciech Król z PO – i tak ustawowo da się obejść, odrzucili za to poprawki Porozumienia Jarosława Gowina.

Lex TVN (ostatnio też „lex Suskiego”), czyli nowelizacja ustawy o radiofonii i telewizji zgłoszona w czasie, gdy TVN ubiega się o przedłużenie koncesji dla swojego kanału informacyjnego, było przedmiotem dzisiejszych obrad sejmowej komisji kultury i środków przekazu. Posłowie PO, potem także Polski 2050, wnioskowali wprawdzie, by zrzucić poprawkę z agendy i wstrzymać się z pierwszym czytaniem do czasu, aż będą im znane wszystkie ekspertyzy na ten temat.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021