„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Każdy sobie rzepkę skrobie

Niesnaski w antyPiSie

Opozycja bez Tuska nie poradziła sobie. Tusk ma ekstremalnie trudne zadanie, które sam na siebie wziął: udowodnić, że sobie poradzi. Opozycja bez Tuska nie poradziła sobie. Tusk ma ekstremalnie trudne zadanie, które sam na siebie wziął: udowodnić, że sobie poradzi. Max Skorwider
Opozycja często bardziej walczy sama ze sobą niż z PiS. Potrzebuje nowego planu, otwarcia, świeżej idei. Nie ma co liczyć na kompromitację rządzących, bo ci są mistrzami w przeczekiwaniu wszelkich kłopotów.
Na manifestacji 10 października lider Platformy obiecał pokonanie PiS w najbliższych wyborach.Kacper Pempel/Reuters/Forum Na manifestacji 10 października lider Platformy obiecał pokonanie PiS w najbliższych wyborach.

Niesnaski, złośliwości czy wręcz głęboka niechęć, jaka ujawniła się po opozycyjnej stronie przy okazji organizowania prounijnej demonstracji 10 października, dobrze oddaje sytuację antyPiSu. Z jednej strony oto sprawa dla państwa największej wagi, kwestia pozostawania w europejskiej wspólnocie, z drugiej – partykularyzmy, licytacja na prestiż, partyjne interesy, drażliwość liderów. Te trywialne kłótnie, w stylu kto kogo zaprosił lub nie zaprosił, podają w wątpliwość dramatyzm ostatnich zdarzeń, negują przełomowość decyzji pseudo-Trybunału Konstytucyjnego i całej antyeuropejskiej akcji obozu władzy.

Polityka 43.2021 (3335) z dnia 19.10.2021; Polityka; s. 20
Oryginalny tytuł tekstu: "Każdy sobie rzepkę skrobie"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021