„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Morawiecki z pistoletem przy głowie idzie na III wojnę

Mateusz Morawiecki na szczycie Unii w Brukseli w ubiegły piątek Mateusz Morawiecki na szczycie Unii w Brukseli w ubiegły piątek Pascal Rossignol / Reuters / Forum
Już samo nagromadzenie militarnej terminologii w wywiadzie premiera dla „Financial Times” sugeruje, że coś jest nie tak. O co chodzi Mateuszowi Morawieckiemu?

„Co się stanie, jeśli Komisja Europejska rozpocznie trzecią wojnę światową? Jeśli do tego dojdzie, będziemy bronić naszych praw wszelką bronią, która jest w naszej dyspozycji” – powiedział Morawiecki o możliwości wstrzymania wypłat dla Polski z Funduszu Odbudowy w wywiadzie dla wpływowego dziennika „Financial Times”. Dalej wspomina, że negocjacje są toczone „z pistoletem przy głowie”, a to KE łamie procedury w tej sprawie i… „narusza zasady praworządności”.

Reklama

Czytaj także

Nauka

Zaszczepieni też chorują. Dlaczego trzecia dawka jest niezbędna?

Coraz więcej osób wątpi w szczepionki przeciwko covid, skoro nawet po trzech dawkach przytrafia im się zakażenie. Czy zatem decyzję o szczepieniu przypominającym lepiej odłożyć do czasu, aż pojawią się skuteczniejsze preparaty?

Paweł Walewski
04.12.2021