Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

(za) Twardy elektorat?

Spiskują, atakują, tropią zdrajców. (Za) twardy elektorat opozycji?

Skłonność do teorii spiskowych najbardziej wyróżnia orientacje skrajne po obu stronach politycznej barykady. Skłonność do teorii spiskowych najbardziej wyróżnia orientacje skrajne po obu stronach politycznej barykady. Mirosław Gryń / Polityka
Moralny absolutyzm, tropienie zdrajców we własnych opozycyjnych szeregach, podatność na teorie spiskowe. Mocny przekaz może być skuteczny w dyskusji z nieprzebierającymi w środkach rządzącymi. Ale czasem może też opozycji zaszkodzić.
Za ekspozycją twardych postaw w mediach społecznościowych kryje się realna emocja społeczna.Mirosław Gryń Za ekspozycją twardych postaw w mediach społecznościowych kryje się realna emocja społeczna.

Byłoby czymś karkołomnym podejrzewać Waldemara Kuczyńskiego o śladowe choćby sentymenty wobec rządów PiS. Stał się ich nieprzejednanym wrogiem, nawet zanim na dobre się rozkręciły. W dniu zaprzysiężenia Andrzeja Dudy odbiła się szerokim echem jego deklaracja, że „słowo prezydent nie przechodzi mu przez usta”. Do czynnego oporu przeciwko nowej władzy wzywał jeszcze przed powstaniem Komitetu Obrony Demokracji.

Był zresztą bodaj pierwszym komentatorem, który publicznie posłużył się argumentem ad hitlerum.

Polityka 40.2022 (3383) z dnia 27.09.2022; Polityka; s. 21
Oryginalny tytuł tekstu: "(za) Twardy elektorat?"
Reklama