Kraj

Marsz 4 czerwca: zbiórka na przebudowywanym placu Na Rozdrożu w Warszawie

Marsz Wolności, 2018 r. Marsz Wolności, 2018 r. Mariusz Gaczyński / EAST NEWS
W niedzielę ulicami Warszawy przejdzie marsz 4 czerwca. Jak donosi Onet, organizatorzy zgłosili w warszawskim ratuszu, że został on przewidziany na 50 tys. osób. Zbiórka o godz. 12 na pl. na Rozdrożu, który jest w trakcie przebudowy.

Przypomnijmy: w niedzielę, w 34. rocznicę pierwszych częściowo wolnych wyborów w Polsce, ulicami Warszawy przejdzie marsz 4 czerwca. Donald Tusk, zapowiadając go w połowie kwietnia, stwierdził, że będzie to manifestacja „przeciw drożyźnie, złodziejstwu i kłamstwu, za wolnymi wyborami i demokratyczną, europejską Polską”.

Ale prawdopodobnie będzie też aktem sprzeciwu wobec komisji ds. badania wpływów rosyjskich, powoływanej ustawą, którą w poniedziałek podpisał prezydent Andrzej Duda. Ustawa bywa też nazywana „batem na Tuska” albo „lex Tusk”, ponieważ komisja ma badać działania od 2007 r., a więc od początku rządów Platformy Obywatelskiej. Podczas głosowania w Sejmie posłowie prawicy niespecjalnie kryli się z prawdziwym celem komisji – tuż po głosowaniu Piotr Kaleta z PiS wykrzykiwał: „Tusk, idziemy po ciebie!”.

Czytaj też: Dokąd maszeruje opozycja. Konkurują czy współpracują?

Zbiórka w miejscu remontu

Trasa marszu będzie liczyła ok. 3,5 km. Uczestnicy przejdą Al. Ujazdowskimi w kierunku pl. Trzech Krzyży, Nowym Światem, Krakowskim Przedmieściem na plac Zamkowy pod kolumnę Zygmunta. Zbiórka rozpocznie się o godz. 12 w okolicach placu Na Rozdrożu, w pobliżu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Więcej na ten temat
Reklama
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną