Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Jak makijażystka prezesa PiS znalazła posadę u prezesa NBP

Jarosław Kaczyński, prezes PiS Jarosław Kaczyński, prezes PiS Prawo i Sprawiedliwość / X (d. Twitter)
Natalia Grządziel od dawna jest związana z PiS. Kilka lat temu pracowała dla Beaty Szydło, w kampanii 2015 jeździła z nią Szydłobusem, dbała o stroje i broszki. W pierwszej kampanii Andrzeja Dudy była widywana w Dudabusie. Zasłynęła też tym, że kiedy prezes Jarosław Kaczyński miał wystąpić przed kamerami, to ona robiła mu makijaż.
Adam Glapiński, prezes NBPGrzegorz Celejewski/Agencja Gazeta Adam Glapiński, prezes NBP

Przy Nowogrodzkiej mówili o niej: „makijażystka prezesa”. Przylgnęło, choć zajmowała się też innymi partyjnymi sprawami. Wpisywała do komputera ankiety członkowskie, a kiedy PiS wygrał wybory, zaliczyła spektakularne awanse. Po ostatnich, przegranych, też nie wiedzie się jej najgorzej.

Kilka dni temu wylądowała w NBP jako ekspertka w Departamencie Generalnym. Szefową jest tu Kamila Sukiennik, jedna z bohaterek afery związanej z „dwórkami Glapińskiego”. „Departament Generalny to departament zarządzający strategicznymi procesami zachodzącymi w NBP, jest odpowiedzialny za skuteczne wdrożenie w życie strategii banku i decyzji Zarządu NBP” – zapisano na stronie NBP, a więc – jak z tego wynika – to jeden z kluczowych pionów w polskim banku centralnym.

Czytaj też: Narodowe Biuro Pracy dla ludzi PiS

Fikcyjne etaty dla ludzi PiS

Grządziel od dawna jest związana z PiS. Kilka lat temu pracowała dla Beaty Szydło, w kampanii 2015 jeździła z nią Szydłobusem, dbała o stroje i broszki. W pierwszej kampanii Andrzeja Dudy była widywana w Dudabusie. Zaraz po zwycięskich dla PiS wyborach awansowała do kancelarii premiera, gdzie weszła do gabinetu politycznego premier Szydło. Gdy w KPRM nastały czasy Mateusza Morawieckiego, Szydło zabrała ją na szefową sekretariatu wicepremierki, którą wówczas była.

Później od czerwca 2019 przez pół roku była szefową gabinetu politycznego minister spraw wewnętrznych i administracji Elżbiety Witek.

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama