Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Gorące fusion

XI Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej

materiały prasowe
Festiwal firmowany przez naszego najwybitniejszego trębacza Tomasza Stańkę wchodzi w drugą dekadę z bardzo atrakcyjnym programem.

Szczególnie mocna jest reprezentacja ciepłych krajów. Brazylię reprezentuje wybitna pianistka Eliane Elias z nowojorskim zespołem (program z nowej płyty „Swept Away”), Kubę – młody znakomity pianista David Virelles, który współpracuje ostatnio ze Stańką, ale w Bielsku zagra we własnym kwartecie (repertuar z chwalonej płyty „Continuum”). Gitarzysta John McLaughlin przypomni projekt „Shakhti” z lat 70., w którym współpracował z muzykami hinduskimi (z pierwszego składu pozostał tablista Zakir Hussain), a reprezentantem Tunezji będzie grający na lutni arabskiej oud gwiazdor wytwórni ECM Anouar Brahem ze swym zespołem w repertuarze z najnowszej płyty „The Astounding Eyes of Rita”. Tradycyjnie wystąpi szef festiwalu z kolejnym składem swego kwartetu: skrzypkiem Markiem Feldmanem, basistą Markiem Heliasem i pianistką Sylvie Courvoisier.

Informacje: jazzowajesien.pl

XI Jazzowa Jesień w Bielsku-Białej, 13–17 listopada

Polityka 46.2013 (2933) z dnia 12.11.2013; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Gorące fusion"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Po co przyjechał do Polski szef największej firmy zbrojeniowej świata? I co w Warszawie usłyszał?

Kiedy szef Lockheeda odwiedza jakiś kraj, pojawiają się elektryzujące pogłoski, plotki i podejrzenia. Np. o kolejnych zamówieniach F-35. Trzeba pamiętać, że taka wizyta to dyplomacja biznesowa, a nie obwoźny handel. A poza tym – kto wie, czy ważniejsza od lotnictwa nie jest tu artyleria rakietowa.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
15.02.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną