Kultura

Przestrogi dla myślących

Rafał Kosik o dorosłych książkach dla młodzieży

Rafał Kosik jest również twórca science fiction dla dorosłych. Rafał Kosik jest również twórca science fiction dla dorosłych. Mikołaj Starzyński
Rozmowa z Rafałem Kosikiem, autorem wydanej właśnie powieści SF „Różaniec” oraz cyklu dla młodzieży „Felix, Net i Nika”, którego pierwszy tom trafił na nową listę lektur szkolnych.
Rafał Kosik, autor bestsellerowego cyklu dla młodzieży „Felix, Net i Nika”Sławomir Olżacki/Forum Rafał Kosik, autor bestsellerowego cyklu dla młodzieży „Felix, Net i Nika”

Marcin Zwierzchowski: – Książka „Felix, Net i Nika oraz Gang Niewidzialnych Ludzi” trafiła na listę lektur obowiązkowych. Lektura szkolna – to się raczej źle kojarzy, przynajmniej uczniom.
Rafał Kosik: – Uważam, że najważniejszym zadaniem lektur dla dzieci w tym wieku powinno być wytworzenie potrzeby czytania i pokazanie, że można z tego czerpać przyjemność. I taki właśnie cel przyświeca mi od początku pisania tej serii. Pewien jestem, że lektury dla młodego czytelnika powinny prezentować różne gatunki i style, by wszyscy mogli znaleźć coś dla siebie.

Polityka 45.2017 (3135) z dnia 07.11.2017; Kultura; s. 96
Oryginalny tytuł tekstu: "Przestrogi dla myślących"

Czytaj także

Kraj

Wpływowi znajomi prezydenta Dudy

Tylko nieliczni krakowscy znajomi i koledzy Andrzeja Dudy nie odwrócili się od niego. Została garstka. Ale za to wpływowa.

Anna Dąbrowska
09.07.2020