Kultura

Rok z życia Starego

Powrót duetu Strzępka/Demirski do Teatru Starego

„Triumf woli” – ostatni spektakl Strzępki i Demirskiego przed zmianą dyrektora w Starym Teatrze. „Triumf woli” – ostatni spektakl Strzępki i Demirskiego przed zmianą dyrektora w Starym Teatrze. Kuba Ociepa / Agencja Gazeta
Jeszcze niedawno Monika Strzępka i Paweł Demirski zadedykowali wprowadzonemu przez ministerstwo dyrektorowi Starego Teatru piosenkę o wdzięcznym tytule „Debil”. Teraz reżyserują u niego spektakl – w imię odwilży i demokratycznej odnowy w Starym.
Zespół Czerwone Świnie – Monika Strzępka i Paweł Demirski na Open'er Festival 2018.Karol Makurat/Reporter/EAST NEWS Zespół Czerwone Świnie – Monika Strzępka i Paweł Demirski na Open'er Festival 2018.

Tytułowy rok jest ważny. I dla spektaklu „Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej”, który 30 listopada rozpocznie nowy sezon w Narodowym Starym Teatrze, i dla samej placówki. – Jest postać, która się po tym roku przechadza, przegląda w miesiącach, to depresyjny i ważny dla niej rok, zaczyna się jesienią, a kończy latem. Ale nie – nie będzie o traumie narodowej i o jej przepracowywaniu – opowiada autor Paweł Demirski.

„Rok z życia…” jest czwartą realizacją duetu Demirski-Strzępka na krakowskiej scenie.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Pokolenie iGen: jakie jest i co mu zagraża

Przedstawiciele młodego pokolenia iGen nie wyobrażają sobie życia bez stałego kontaktu z całym światem, który jest zamknięty w małym pudełeczku, na dodatek w kieszeni – mówi dr Tomasz Grzyb, psycholog, profesor na Uniwersytecie SWPS we Wrocławiu.

Teresa Olszak
25.05.2019
Reklama