Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kultura

Rok z życia Starego

Powrót duetu Strzępka/Demirski do Teatru Starego

„Triumf woli” – ostatni spektakl Strzępki i Demirskiego przed zmianą dyrektora w Starym Teatrze. „Triumf woli” – ostatni spektakl Strzępki i Demirskiego przed zmianą dyrektora w Starym Teatrze. Kuba Ociepa / Agencja Gazeta
Jeszcze niedawno Monika Strzępka i Paweł Demirski zadedykowali wprowadzonemu przez ministerstwo dyrektorowi Starego Teatru piosenkę o wdzięcznym tytule „Debil”. Teraz reżyserują u niego spektakl – w imię odwilży i demokratycznej odnowy w Starym.
Zespół Czerwone Świnie – Monika Strzępka i Paweł Demirski na Open'er Festival 2018.Karol Makurat/Reporter/EAST NEWS Zespół Czerwone Świnie – Monika Strzępka i Paweł Demirski na Open'er Festival 2018.

Tytułowy rok jest ważny. I dla spektaklu „Rok z życia codziennego w Europie Środkowo-Wschodniej”, który 30 listopada rozpocznie nowy sezon w Narodowym Starym Teatrze, i dla samej placówki. – Jest postać, która się po tym roku przechadza, przegląda w miesiącach, to depresyjny i ważny dla niej rok, zaczyna się jesienią, a kończy latem. Ale nie – nie będzie o traumie narodowej i o jej przepracowywaniu – opowiada autor Paweł Demirski.

„Rok z życia…” jest czwartą realizacją duetu Demirski-Strzępka na krakowskiej scenie.

Polityka 47.2018 (3187) z dnia 20.11.2018; Kultura; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Rok z życia Starego"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >