Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Szczelny jak serial

Pilnie strzeżone sekrety seriali

Scarlett Johansson i Jeremy Renner w scenie z „Avengers: Koniec gry”. Scarlett Johansson i Jeremy Renner w scenie z „Avengers: Koniec gry”. Walt Disney Studios / BEW
Zapowiadany finał „Gry o tron” przypomina, że praca na planie popularnego serialu czy filmu jest dziś jak udział w tajnej operacji na międzynarodową skalę.
Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen w „Grze o tron”.HBO/BEW Emilia Clarke jako Daenerys Targaryen w „Grze o tron”.

Zwiastun ósmego – finałowego, startującego 14 kwietnia (w polskim HBO dzień później), sezonu „Gry o tron” tylko w pierwszej dobie po publikacji obejrzało 81 mln widzów. Trailer startującego niemal dwa tygodnie później „Avengers: Koniec gry”, kończącego z kolei podserię filmów z komiksowego uniwersum Marvela, przez pierwsze 24 godziny odpalono 289 mln razy (o 60 mln razy więcej niż zapowiedź poprzedniej części – „Avengers: Wojna bez końca”). A przed nami w tym roku jeszcze grudniowa premiera ostatniej części nowej trylogii „Gwiezdnych wojen”, wciąż bez oficjalnego tytułu (funkcjonuje jako „Część IX”).

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Kultura; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Szczelny jak serial"
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022