Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kultura

Dinozaury z „Jurassic World” na wolności. W filmie krótkometrażowym

Kadr z filmu „Battle at Big Rock” Kadr z filmu „Battle at Big Rock” Youtube
Do sieci trafił filmik „Battle at Big Rock”, którego akcja rozgrywa się po wydarzeniach z blockbustera „Jurassic World: Upadłe królestwo”, a przed zapowiadaną na 2021 r. kolejną częścią serii.

Dzięki filmowi „Jurassic World” z 2015 r. słynne dinozaury wróciły na duży ekran. Za kamerą stanął Colin Trevorrow, a przed nią m.in. Chris Pratt (świeżo po ogromnym sukcesie „Strażników Galaktyki” z 2014 r.) i Bryce Dallas Howard („Osada”, „Czarne lustro”, „Służące”). Akcję przeniesiono 22 lata w przyszłość od wydarzeń znanych z „Parku Jurajskiego”.

Tytułowy Jurassic World to wielki park rozrywki, taki Disneyland, ale z dinozaurami – dwie dekady najwyraźniej wystarczyły, by zapomnieć o krwawej rzezi, jaką „lokatorzy” parku wyrządzili kiedyś gościom i zarządcom. Rzecz jasna okazało się, że historia lubi się powtarzać. Z tą różnicą, że dinozaurów było więcej i gości do pożarcia nie brakowało.

Czytaj także: Spielberg największym reżyserem naszych czasów?

Dinozaury ruszają zwiedzać świat

„Jurassic World”, podobnie jak „Jurassic World: Upadłe królestwo” z 2018 r., był wielkim przebojem. Choć żaden z tych filmów nie zyskał przychylności krytyków (zwłaszcza „Upadłe królestwo”), w sumie zarobiły blisko 3 mld dol. Dlatego na 2021 r. zapowiedziano trzecią odsłonę serii. Ponownie w reżyserii Colina Trevorrowa, który zrobił sobie przerwę i „Upadłe królestwo” oddał w ręce J.A. Bayony, by nakręcić dziewiąte „Gwiezdne wojny” – z której to posady ostatecznie go zwolniono.

Trevorrow wróci więc w „Jurassic World 3”, o czym właśnie przypomniał, udostępniając w sieci film krótkometrażowy. Akcja „Battle at Big Rick” (w obsadzie m.in. Andre Holland i Natalie Martinez) rozgrywa się w rok po wydarzeniach z „Upadłego królestwa”, bezpośrednio odnosząc się do finału filmu, w którym dinozaury zostały uwolnione i ruszyły, by „zwiedzać” świat poza Jurassic World. Jest to krótka historia rodziny, która udała się na biwak w parku Big Rock National Park. Odwiedzają ją niespodziewani i zdecydowanie nieproszeni goście: Nasutoceratops i Allozaur.

Czytaj także: Dinozaury uprzykrzają życie w Zatorze

W oczekiwaniu na „Jurassic World 3”

Filmik stanowi więc wstęp do „Jurassic World 3”, w którym zobaczymy prawdziwy „Świat Jurajski”. Dinozaury będą już działać poza swoją wyspą – co zostało pokazane w urywkach wyświetlanych na napisach „Battle at Big Rock”. W tej chwili nie wiemy, czy przed premierą nowego pełnometrażowego filmu w czerwcu 2021 r. zostaną udostępnione jeszcze jakieś produkcje krótkometrażowe.

Czytaj także: Prawdziwy park jurajski powstał w Australii

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Opisał zbrodnię w pamiętniku. Ale czy naprawdę zabił ojczyma?

Grzegorz L. opisał w pamiętniku, jak zabił swojego ojczyma, ale teraz twierdzi, że wszystko zmyślił, bo grozi mu dożywocie. Sprawa wyszła na jaw po pięciu latach przez przypadek.

Radosław Krzesiński
04.10.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną