Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Dinozaury z „Jurassic World” na wolności. W filmie krótkometrażowym

Kadr z filmu „Battle at Big Rock” Kadr z filmu „Battle at Big Rock” Youtube
Do sieci trafił filmik „Battle at Big Rock”, którego akcja rozgrywa się po wydarzeniach z blockbustera „Jurassic World: Upadłe królestwo”, a przed zapowiadaną na 2021 r. kolejną częścią serii.

Dzięki filmowi „Jurassic World” z 2015 r. słynne dinozaury wróciły na duży ekran. Za kamerą stanął Colin Trevorrow, a przed nią m.in. Chris Pratt (świeżo po ogromnym sukcesie „Strażników Galaktyki” z 2014 r.) i Bryce Dallas Howard („Osada”, „Czarne lustro”, „Służące”). Akcję przeniesiono 22 lata w przyszłość od wydarzeń znanych z „Parku Jurajskiego”.

Tytułowy Jurassic World to wielki park rozrywki, taki Disneyland, ale z dinozaurami – dwie dekady najwyraźniej wystarczyły, by zapomnieć o krwawej rzezi, jaką „lokatorzy” parku wyrządzili kiedyś gościom i zarządcom. Rzecz jasna okazało się, że historia lubi się powtarzać. Z tą różnicą, że dinozaurów było więcej i gości do pożarcia nie brakowało.

Czytaj także: Spielberg największym reżyserem naszych czasów?

Dinozaury ruszają zwiedzać świat

„Jurassic World”, podobnie jak „Jurassic World: Upadłe królestwo” z 2018 r., był wielkim przebojem. Choć żaden z tych filmów nie zyskał przychylności krytyków (zwłaszcza „Upadłe królestwo”), w sumie zarobiły blisko 3 mld dol. Dlatego na 2021 r. zapowiedziano trzecią odsłonę serii. Ponownie w reżyserii Colina Trevorrowa, który zrobił sobie przerwę i „Upadłe królestwo” oddał w ręce J.A. Bayony, by nakręcić dziewiąte „Gwiezdne wojny” – z której to posady ostatecznie go zwolniono.

Trevorrow wróci więc w „Jurassic World 3”, o czym właśnie przypomniał, udostępniając w sieci film krótkometrażowy. Akcja „Battle at Big Rick” (w obsadzie m.in. Andre Holland i Natalie Martinez) rozgrywa się w rok po wydarzeniach z „Upadłego królestwa”, bezpośrednio odnosząc się do finału filmu, w którym dinozaury zostały uwolnione i ruszyły, by „zwiedzać” świat poza Jurassic World. Jest to krótka historia rodziny, która udała się na biwak w parku Big Rock National Park. Odwiedzają ją niespodziewani i zdecydowanie nieproszeni goście: Nasutoceratops i Allozaur.

Czytaj także: Dinozaury uprzykrzają życie w Zatorze

W oczekiwaniu na „Jurassic World 3”

Filmik stanowi więc wstęp do „Jurassic World 3”, w którym zobaczymy prawdziwy „Świat Jurajski”. Dinozaury będą już działać poza swoją wyspą – co zostało pokazane w urywkach wyświetlanych na napisach „Battle at Big Rock”. W tej chwili nie wiemy, czy przed premierą nowego pełnometrażowego filmu w czerwcu 2021 r. zostaną udostępnione jeszcze jakieś produkcje krótkometrażowe.

Czytaj także: Prawdziwy park jurajski powstał w Australii

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Kleszcz: pospolity, łąkowy, afrykański. Dlaczego nam grożą i jak się ich pozbyć

Wiktoria Romanek z Wydziału Biologii Uniwersytetu Warszawskiego opowiada „Polityce” o tym, jak rozróżnić kleszcze, o Narodowym Kleszczobraniu oraz tym, co robić, gdy znajdziemy kleszcza wbitego w nasze ciało lub ciało naszego czworonożnego przyjaciela.

Maciej Jaźwiecki
16.06.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną