Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Filip Chajzer znowu kontratakuje. Tym razem brawurowy prezenter udawał w „Dzień Dobry TVN” atak paniki, dając tym samym do zrozumienia, że rozumie każdy ludzki dramat. Prawdopodobnie z wyjątkiem własnego.

• Kandydat na prezydenta Szymon Hołownia ogłosił, że odchodzi z programu „Mam talent!”, który prowadził wraz z Marcinem Prokopem od 12 lat. Lubię Szymona, bo jego katolicyzm chodzi po ziemi. Dla niego dziś napis na drzwiach kredą „KMB” ewidentnie oznacza: Kamienica Mariana Banasia.

• Odbyło się losowanie grup na piłkarskie Euro 2020. Nasi zawodnicy wylosowali grubo – Hiszpanię i Szwecję. Jedyny komentarz, jaki przychodzi na myśl, to ten sejmowy: „Trzeba anulować, bo przegramy”.

• To jest najlepszy dowód, że „dobra zmiana” traci czuja. Węgry uroczyście poinformowały, że wycofują się z Eurowizji. Spekuluje się, że z powodu zbyt licznych akcentów homoseksualnych w konkursie. Termin „Polak, Węgier dwa bratanki” też mi pachnie związkiem partnerskim.

Prezes Jacek poinformował radośnie, że premiera wyprodukowanego przez TVP filmu o Zenku Martyniuku, pod podchwytliwym tytułem „Zenek”, będzie miała miejsce 14 lutego 2020 r. w święto zakochanych. Dobrze im tak. My single świętujemy cały rok.

• Źle się dzieje u Maryli Rodowicz. Jej mąż Andrzej Dużyński właśnie zabrał jej, poprzez brutalne odholowanie, samochód marki Range Rover, który podarował piosenkarce na gwiazdkę pięć lat temu. Zawsze uważałem, że opłaca się być niegrzecznym przez cały rok. Bo wtedy nikt ci nie zabierze prezentu.

• Zakończyła się kolejna edycja programu „The Voice of Poland”. Niestety mało kto komentował zwycięzcę, bo wszyscy skupili się na nietypowym zachowaniu jurora Kamila Bednarka. Informuję: zachowanie będzie bardziej typowe, jak wreszcie zalegalizują.

• Trwa saga nieszczęść Kamila Durczoka. Tym razem chodzi o sfałszowanie podpisu byłej żony na wniosku kredytowym. A suma była niebagatelna, bo 3 mln zł. Potwierdza się teza, że życie to dramat w trzech aktach. Narodziny, kredyt, śmierć.

• Do mediów powrócił wokalista Piotr Glaca Mohamed, niegdyś lider popularnej grupy Sweet Noise. Niestety nie za sprawą nowej płyty, ale niepłaconych alimentów. Alimenty i przeboje mają coś podobnego. Są obligatoryjnym świadczeniem na rzecz osób fizycznych.

Marcin Horała wypowiedział się na temat Szymona Hołowni: Kolejny produkt z tej samej fabryki, która wyprodukowała Biedronia, Petru i Palikota. To miłe, że ocenia go produkt tej samej fabryki, która wyprodukowała Banasia, Misiewicza i Kuchcińskiego.

• Była żona Przemka Salety Ewa Pacuła wraz z córką Nicole udzieliły wywiadu pismu „Viva!”, w którym córka przyznała, że ojciec nie utrzymuje z nią kontaktu. Plotkarskie media zakipiały. I tak pod koniec kariery pięściarz dowiedział się, że jest dyscyplina walki, w której nie ma żadnych zasad.

• To będzie hit. Mistrz etyki i rzetelności Sylwester Latkowski zrealizuje u Jacka Kurskiego, mistrza obiektywizmu i dziennikarskiej staranności, film o pedofilii wśród elit. Latkowski podobno zajmuje się dziennikarstwem. Dziennikarstwo zaprzecza.

• Gdy tylko Wiktoria Gabor wygrała Konkurs Piosenki Eurowizji Junior, w sieci pokazała się tradycyjna, narodowa, mroczna strona sukcesu. Rasistowskie komentarze odnośnie do jej romskiego pochodzenia. Sprawa trafiła do prokuratury. I to, niestety, martwi mnie najbardziej.

Tomasz Kot zagra w czeskim filmie „Restore Point”, opowiadającym o Europie 2038 r., w której każdy będzie mógł powstać z martwych. W wyszukiwarce Google słowo „Czechy” najczęściej pojawia się z wynikiem „legalizacja marihuany”. Takie scenariusze nikogo nie powinny zatem dziwić.

• Laureatem „Tańca z gwiazdami” został Damian Kordas. Młody kucharz wygrał ostatnio program „Agent – Gwiazdy”, a wcześniej „MasterChefa”. Napisał i wydał trzy książki kucharskie i prowadzi własny kanał na YouTube. Właśnie o takich ludziach mówi powiedzenie: Sukces to wędrówka od porażki do porażki bez utraty entuzjazmu.

Polityka 50.2019 (3240) z dnia 10.12.2019; Kultura; s. 94
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyznania nawróconego katechety. „Dwie osoby na religii? Kościół reaguje histerycznie, to ślepa uliczka”

Problem religii w szkole był przez biskupów ignorowany, a teraz podnoszą krzyk – mówi Cezary Gawryś, filozof, teolog i były nauczyciel religii.

Jakub Halcewicz
09.09.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną