Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Boska Komedia. Najważniejszy festiwal teatralny rusza z przytupem

„Austerlitz” w reż. Krystiana Lupy „Austerlitz” w reż. Krystiana Lupy mat. pr.
Podobno przerwane łańcuchy dostaw mogą utrudnić w tym roku zakupy świątecznych prezentów. Może więc lepszym wyborem będą bilety do teatru?

Festiwal Boska Komedia – najważniejszy obecnie doroczny przegląd polskiego teatru – oficjalnie rusza w Krakowie w piątek 3 grudnia. Jednak dzień wcześniej, w czwartek, rozpoczyna się jego online′owa część. I to z przytupem – prezentacją wybitnego spektaklu „Austerlitz” według powieści W. G. Sebalda w reż. Krystiana Lupy z Narodowego Teatru Młodzieżowego w Wilnie. Bezpłatny pokaz startuje na platformie Play Kraków o godz. 18, spektakl będzie dostępny do północy.

Boska Komedia. Po ciemności światło

Oprócz „Austerlitz” z Wilna, obejmującej sześć ostatnich dekad XX w. podróży tytułowego bohatera w głąb swojej pamięci i historii rodzinnej, można będzie obejrzeć online także m.in. „Między nogami Leny, czyli Zaśnięcie Najświętszej Marii Panny według Michelangela Caravaggia”, autorski spektakl Agaty Dudy-Gracz zrealizowany z aktorami i aktorkami Teatru Dramatycznego w Kłajpedzie. Czy zapis epickiej, rozgrywanej w całym Teatrze im. Modrzejewskiej w Legnicy adaptacji scenariusza Ingmara Bergmana „Fanny i Aleksander” w reż. Łukasza Kosa, o miłości do teatru, do życia i do ludzi.

Trudno te sześć spektakli pokazywanych na platformie Play Kraków porównać z ubiegłoroczną, niezwykle bogatą ofertą online Boskiej Komedii. Wtedy jednak z powodów epidemicznych festiwal w całości odbywał się w sieci. Obecna edycja dzięki dostępności szczepionek rozgrywana jest już przede wszystkim na żywo, a nurt online jest jednym z kilku.

Reklama