Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Od 15 października TVP ma najsmutniejszych dziennikarzy świata

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Jest nowe boomerskie słowo roku. Zostały nim trzy słowa: „Proszę ja ciebie”. Wygrały z „facetką” oraz z „za moich czasów”. Klawo. Trochę kaszana, ale generalnie tenteges i gites. Całość, w dechę.

• Z list PiS próbował startować także inny muzyk, Henryk Czich, wokalista zespołu Universe. Dostał 1072 głosy. Sporo. Jak widać, głosowali na niego nie tylko fani.

• Niestety do Sejmu nie dostała się także Dorota Stalińska. Aktorka kandydowała z list Trzeciej Drogi z okręgu podwarszawskiego. Szkoda. Przydałaby się Trzeciej Drodze jakaś wyrazista osobowość.

• George Soros zainwestował w portal Wirtualna Polska, co ma służyć utrzymaniu niezależnych mediów. Każdy chyba pamięta, jak WP nachalnie promowała Zbyszka Ziobrę. Lubię takie medialne duety. W 1939 r. Człowiekiem Roku magazynu „Time” został Józef Stalin.

• 39 tys. osób ogląda nowe late night show „Rogalska show” w TVN Style. Prowadzi je Marzena Rogalska. Chciałem zaprosić autorkę do siebie, aby uchronić ją przed błędami. Udało się. Popełniła wszystkie.

• Wokalistka (sic!) Maja Hyży wypowiedziała się na temat wyborów. „Daliśmy radę, możemy być z siebie dumni. Zadbaliśmy o swoją przyszłość i przyszłość swoich dzieci”. Maja zadbała o to już wcześniej. Występując w TVP od Sylwestra do Opola.

• Sensacja roku. Krzysztof Stanowski, założyciel, lider i najmocniejsza postać Kanału Sportowego, rzucił tę robotę. Szkoda. On udowadniał, że dziennikarstwo to nie zawód, tylko charakter. Paskudny. Ale jednak.

• Tomasz Kammel z TVP też zmienia orientację. Podczas „Royal Concert” w niedzielę 15 października prezenter stwierdził: „Dokonali państwo bardzo dobrego wyboru… przychodząc tutaj”.

Polityka 44.2023 (3437) z dnia 24.10.2023; Kultura; s. 91
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama