Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Ostatnio taki szok w „Wiadomościach” przeżyli, gdy musieli kłamać godzinę krócej

Kronika kulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Michał Wójcik z kabaretu Ani Mru-Mru wyznał w Onecie: „Nie jestem wierny. Mam czwórkę dzieci z czterema partnerkami. To był efekt zaplanowany, który później okazał się improwizacją”. Każdy fan jazzu wie, że improwizacja może być zarówno czwórkowa, jak i ósemkowa.

• Sebastian Fabijański w wielkim stylu pożegnał się z Fame MMA. Tym razem jego walka z Sylwestrem Wardęgą trwała 11 sekund, po czym aktor sam zrezygnował. Jego ostatnie celne trafienie miało miejsce w 2020 r. W filmie „Psy 3” grał snajpera.

• Nowym szefem „Wiadomości” TVP ma zostać Paweł Płuska, reporter „Faktów” TVN. Ostatnio taki szok w „Wiadomościach” przeżyli przy zmianie czasu na letni. Gdy byli zmuszeni kłamać godzinę krócej.

• Nie tylko Mateusz Morawiecki wykorzystał kreatywnie ostatnie dwa tygodnie. Doda wystąpiła w „Szansie na sukces” w TVP. Artystka walcząca z nienawiścią i homofobią zawitała do ich matecznika. Info dla fanów Dody: matecznik, inaczej ciepłe gniazdko.

• Etatowy medialny bezrobotny Robert Kozyra wypowiedział się na temat Edwarda Miszczaka, że generalnie powinien ponieść konsekwencje za niską oglądalność Polsatu. On się na tym zna. Jest konsekwencją niskiej oglądalności TVN.

• Wokalistka znana jako Paulla, a znana głównie z tego, że co jakiś czas wygląda inaczej, niż wyglądała wcześniej, nagrała piosenkę świąteczną „Magia pięknych świąt”. Trudno stwierdzić, czy jest to ostateczna wersja.

• Jarek Kulczycki, były prezenter TVP2 zwolniony z telewizji w 2016 r., ma zostać nowym szefem „Panoramy”. Jarek jest absolwentem lingwistyki stosowanej. To mu się przyda, bo ta stosowana w „Panoramie” już nie obowiązuje.

Polityka 52.2023 (3445) z dnia 19.12.2023; Kultura; s. 118
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama