Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Jak Obajtek pomylił Danutę Holecką z Agnieszką Holland

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Aktorka smoleńska Beata Fido, asystentka europosła Karola Karskiego oraz partnerka kuzyna prezesa PiS, została wezwana przez TVP do zwrotu 1,5 mln zł. Za fikcyjną pracę na prawdziwym etacie. Kariera filmowa Beaty jest symptomatyczna. Najpierw „Barwy szczęścia”, potem „Kryminalni”.

• U Dawida Swakowskiego, autora podkastu ukrywającego się pod pseudonimem Żurnalista, ściganego za oszustwa i niepłacenie długów, wystąpili Jacek Kurski oraz Daniel Obajtek. Z podobnych powodów też starający się ukryć.

• Krzysztof Stanowski planował zaproszenie do Kanału Zero Leszka Sykulskiego: oskarżanego o szerzenie rosyjskiej propagandy, będącego za polexitem i wyjściem Polski z NATO. W ostatniej chwili spotkanie odwołał. Kanał Zero po rosyjsku to Nulewoj Kanał.

• Robert Lewandowski został globalnym ambasadorem niemieckiego sklepu wysyłkowego Zalando. To jest takie miejsce, w którym można kupić kolekcje prawdziwych gwiazd futbolu.

• Nareszcie. Od minionego wtorku TV Republika jest emitowana satelitarnie w jakości HD. Znakomicie. Teraz wszyscy zobaczą, że pomiędzy nimi a rzeczywistością jest wysoka rozdzielczość.

• Zbigniew Boniek, były piłkarz i prezes PZPN, został twarzą serwisu Pilot WP. To zgrabne połączenie. Futbol kojarzy mi się z zasadami, talentem i grą fair play. Wirtualna Polska nie.

• Danielowi Obajtkowi podczas wizyty w TV Republika Danuta Holecka pomyliła się z Agnieszką Holland. To nie pierwsza jego pomyłka. W „taśmach Obajtka” było więcej mięsa niż w hot dogach z Orlenu.

• Najnowszy polski kryminał „Kolory zła: Czerwień” zaraz po premierze zadebiutował na liście największych hitów Netflixa. W ciągu tygodnia obejrzano go ponad 20 mln razy.

Polityka 25.2024 (3468) z dnia 11.06.2024; Kultura; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama