Polska wygrywa ze Szwajcarią w karnych 5:4. Zobacz, jak kibice przeżywali mecz na Twitterze
Lepiej wykonywane rzuty karne sprawiły, że Polska osiągnęła historyczny sukces. Pierwszy raz zagramy w ćwierćfinale mistrzostw Europy.
.
Forum

.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do biało-czerwonych. Ale mimo szans Arkadiusza Milika na bramkę musieliśmy czekać do 39. minuty meczu. Strzelił niezawodny Jakub Błaszczykowski po podaniu Kamila Grosickiego.

W drugiej połowie, po początkowej przewadze Polaków, do głosu doszli Szwajcarzy, stopniowo spychając nas do coraz głębszej defensywy. Gol padł w 82. minucie, trafienie życia po strzale przewrotką zaliczył Xherdan Shaqiri. Pomocnik Helwetów złożył się do „nożyc” na linii pola karnego, a piłka odbijając się od słupka, wpadła do siatki obok interweniującego Łukasza Fabiańskiego.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.