Ludzie i style

Polska wygrywa ze Szwajcarią w karnych 5:4. Zobacz, jak kibice przeżywali mecz na Twitterze

. . Forum
Lepiej wykonywane rzuty karne sprawiły, że Polska osiągnęła historyczny sukces. Pierwszy raz zagramy w ćwierćfinale mistrzostw Europy.

Pierwsza połowa zdecydowanie należała do biało-czerwonych. Ale mimo szans Arkadiusza Milika na bramkę musieliśmy czekać do 39. minuty meczu. Strzelił niezawodny Jakub Błaszczykowski po podaniu Kamila Grosickiego.

W drugiej połowie, po początkowej przewadze Polaków, do głosu doszli Szwajcarzy, stopniowo spychając nas do coraz głębszej defensywy. Gol padł w 82. minucie, trafienie życia po strzale przewrotką zaliczył Xherdan Shaqiri. Pomocnik Helwetów złożył się do „nożyc” na linii pola karnego, a piłka odbijając się od słupka, wpadła do siatki obok interweniującego Łukasza Fabiańskiego. Gol Shaqiriego na pewno znajdzie się w rankingu najpiękniejszych bramek Euro 2016.

30-minutowa dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, choć bliżej zadania decydującego ciosu byli Szwajcarzy. Polska wygrała 5:4 po strzałach Roberta Lewandowskiego, Arkadiusza Milika, Kamila Glika, Jakuba Błaszczykowskiego oraz Grzegorza Krychowiaka, który zdobył decydującą bramkę (u Szwajcarów przestrzelił Granit Xhaka).

Tak drużyna Adama Nawałki przeszła do historii polskiego futbolu: jako pierwsza dotarła do ćwierćfinału mistrzostw Europy i jako pierwsza zapewniła sobie zwycięstwo po rzutach karnych. Za pięć dni ma szansę dopisać jej kolejny rozdział: 30 czerwca o godz. 21 naszym rywalem w meczu ćwierćfinałowym będzie Portugalia, która pokonała po dogrywce Chorwację 1:0.

Zobacz, jak kibice przeżywali mecz na Twitterze:

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną