Ludzie i style

Biedna Legia

Legia Warszawa: jak ma się biznes z Łazienkowskiej

Pierwszy, przegrany 0:6, mecz w Lidze Mistrzów obnażył wszystkie słabości Legii Warszawa. Pierwszy, przegrany 0:6, mecz w Lidze Mistrzów obnażył wszystkie słabości Legii Warszawa. Bernd Thissen/DPA / Forum
Ryzykowna polityka transferowa mści się na Legii Warszawa. Tanio kupić, drogo sprzedać: ta strategia ściągnęła na klub prawdziwą biedę.
Ze swoimi 30 mln euro budżetu Legia w Europie to płotka. Ten sezon będzie na pewno lepszy, bo wpłyną pieniądze za Ligę Mistrzów.Alexandre Simoes/Borussia Dortmund/Getty Images Ze swoimi 30 mln euro budżetu Legia w Europie to płotka. Ten sezon będzie na pewno lepszy, bo wpłyną pieniądze za Ligę Mistrzów.

Od dwóch tygodni w Legii wdrażana jest strategia barona Münchhausena. Wyciąganie się z trzęsawiska ma miejsce już bez udziału albańskiego trenera Besnika Hasiego, którego ostatnie chwile na stanowisku zapamiętane zostały przy Łazienkowskiej jako konsekwentny sabotaż. Pod koniec sprawiał wrażenie człowieka niepanującego już w szatni nad niczym, a popularna wśród kibiców spiskowa wersja wydarzeń głosi, że dość mieli go przede wszystkim piłkarze, więc przegrywali celowo, i seryjnie, żeby tylko się go pozbyć.

Polityka 40.2016 (3079) z dnia 27.09.2016; Ludzie i style; s. 96
Oryginalny tytuł tekstu: "Biedna Legia"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022