Ludzie i style

Modelce zagrożono gwałtem, bo zapozowała do zdjęć z nieogolonymi nogami

Arvidzie Byström zagrożono gwałtem, bo zapozowała do zdjęć dla marki Adidas z nieogolonymi nogami. Arvidzie Byström zagrożono gwałtem, bo zapozowała do zdjęć dla marki Adidas z nieogolonymi nogami. Youtube
W jakim właściwie świecie żyjemy, jeżeli pokazanie owłosionych kobiecych nóg staje się aktem odwagi?

Szwedzka modelka Arvida Byström wzięła udział w kampanii obuwia marki Adidas, prezentując swoje długie, zgrabne nogi. Niby nic, wszak skandynawskie piękności zerkają na mniej doskonałych przechodniów z niejednego billboardu. Jednak Byström, która jest również fotografką i artystką, zapozowała do zdjęcia z (o zgrozo!) nieogolonymi nogami. No i się zaczęło.

Mogłoby się wydawać, że owłosione kobiece nogi to pikuś. Świat mody zafundował nam już małe dziewczynki wystylizowane na zmysłowe kobiety oraz serię zdjęć, na których dzieci w stylowy i atrakcyjny sposób palą papierosy. Były modelki przebrane za bojówkę terrorystyczną, przyobleczone w surowe mięso oraz nago pozujące z symbolami religijnymi. Szum był, i owszem, ale groźby gwałtu żadna z tych pań nie otrzymała. A to właśnie spotkało Arvidę Byström za zdjęcie w różowym golfie, białej sukience i trampkach. Najwyraźniej w tolerancyjnym świecie dziewczynki mogą robić wiele rzeczy, ale zaniechanie golenia nóg nie jest jedną z nich.

O wystosowanych pod swoim adresem groźbach modelka poinformowała na Instagramie: „Moje zdjęcie z kampanii #adidasoriginals wywołało wiele nieprzyjemnych komentarzy. Jestem uprzywilejowaną, białą osobą z jedną niekonformistyczną cechą, czyli włosami na nogach. Ludzie dosłownie grożą mi gwałtem w prywatnych wiadomościach. Nie mogę sobie nawet wyobrazić, jak to jest próbować poruszać się w świecie, kiedy nie ma się tych wszystkich przywilejów”.

Groźba gwałtu za owłosione nogi?

Należy zdecydowanie podkreślić, że absolutnie każda groźba, nieważne czy wystosowana przez internet czy w realu, powinna się spotkać z natychmiastową reakcją i ukaraniem agresora.

Reklama