Ludzie i style

Wzorowi uczniowie

Sukcesy młodego polskiego designu

Okap Illumia-Ciarko-Design Łukasza Paszkowskiego Okap Illumia-Ciarko-Design Łukasza Paszkowskiego materiały prasowe
Łukasz Paszkowski ma 30 lat i na koncie prestiżową międzynarodową nagrodę dla projektantów Red Dot. Starszy tylko o rok Dawid Żebrowski zgromadził już trzy takie nagrody. Młodzi polscy designerzy coraz lepiej radzą sobie w światowej konkurencji.
Ssak chirurgiczny COMBO dla AgaLabor Dawida Żebrowskiegomateriały prasowe Ssak chirurgiczny COMBO dla AgaLabor Dawida Żebrowskiego

Dla polskiego designu punktem odniesienia do dziś pozostają lata 60. XX w., gdy mimo ubóstwa materiałowego i żelaznej kurtyny oddzielającej nas od świata potrafiliśmy tworzyć meble, tkaniny, szkło czy porcelanę na najwyższym światowym poziomie. Później przyszły dekady projektowej posuchy i dopiero nowe milenium przyniosło w polskim wzornictwie nową jakość. W pierwszej dekadzie XXI w. zachwycano się europejskim sznytem pomysłów Tomka Rygalika i technologicznymi nowinkami Oskara Zięty. Uznanie budziły meble projektowane przez Piotra Kuchcińskiego, Renatę Kalarus, Mikołaja Wierszyłłowskiego.

Polityka 3.2018 (3144) z dnia 16.01.2018; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Wzorowi uczniowie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021