Ludzie i style

Ka-ta-stro-fa

Mundial: koniec polskich marzeń

Łukasz Piszczek po jednym z goli strzelonych przez Kolumbijczyków. Polska przegrała 3:0. Łukasz Piszczek po jednym z goli strzelonych przez Kolumbijczyków. Polska przegrała 3:0. Bartłomiej Zborowski / PAP
Obraz nędzy i rozpaczy, jaki polska reprezentacja pozostawiła po sobie na mundialu, najlepiej oddaje rozbrajająca szczerość Roberta Lewandowskiego: mieliśmy piłkę, ale nie wiedzieliśmy, jak ją rozegrać.
Przed mundialem myślenie magiczne trzymało się mocno, a w samozadowoleniu utonęli wszyscy: szefostwo Polskiego Związku Piłki Nożnej, sztab szkoleniowy, piłkarze, recenzenci.Lui Siu Wai/Xinhua/Avalon/Photoshot/PAP Przed mundialem myślenie magiczne trzymało się mocno, a w samozadowoleniu utonęli wszyscy: szefostwo Polskiego Związku Piłki Nożnej, sztab szkoleniowy, piłkarze, recenzenci.

Przy sklepowych kasach wciąż rozdają naklejki z piłkarzami, maluchy w odrobinę za dużych replikach koszulek nie rozstają się z albumem „Dumni z naszych”, selekcjoner Adam Nawałka promieniuje w telewizorze i na billboardach aparycją człowieka sukcesu, zachwalając szereg produktów – od parówek do piwa – a prezes PZPN Zbigniew Boniek w barowych okolicznościach reklamowych wznosi kufel za dobre spotkanie.

Polityka 26.2018 (3166) z dnia 26.06.2018; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Ka-ta-stro-fa"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

56. Czy tzw. żołnierze wyklęci są powodem do dumy?

Rafał Wnuk
10.07.2018