Ludzie i style

Ka-ta-stro-fa

Mundial: koniec polskich marzeń

Łukasz Piszczek po jednym z goli strzelonych przez Kolumbijczyków. Polska przegrała 3:0. Łukasz Piszczek po jednym z goli strzelonych przez Kolumbijczyków. Polska przegrała 3:0. Bartłomiej Zborowski / PAP
Obraz nędzy i rozpaczy, jaki polska reprezentacja pozostawiła po sobie na mundialu, najlepiej oddaje rozbrajająca szczerość Roberta Lewandowskiego: mieliśmy piłkę, ale nie wiedzieliśmy, jak ją rozegrać.
Przed mundialem myślenie magiczne trzymało się mocno, a w samozadowoleniu utonęli wszyscy: szefostwo Polskiego Związku Piłki Nożnej, sztab szkoleniowy, piłkarze, recenzenci.Lui Siu Wai/Xinhua/Avalon/Photoshot/PAP Przed mundialem myślenie magiczne trzymało się mocno, a w samozadowoleniu utonęli wszyscy: szefostwo Polskiego Związku Piłki Nożnej, sztab szkoleniowy, piłkarze, recenzenci.

Przy sklepowych kasach wciąż rozdają naklejki z piłkarzami, maluchy w odrobinę za dużych replikach koszulek nie rozstają się z albumem „Dumni z naszych”, selekcjoner Adam Nawałka promieniuje w telewizorze i na billboardach aparycją człowieka sukcesu, zachwalając szereg produktów – od parówek do piwa – a prezes PZPN Zbigniew Boniek w barowych okolicznościach reklamowych wznosi kufel za dobre spotkanie.

Polityka 26.2018 (3166) z dnia 26.06.2018; Ludzie i style; s. 84
Oryginalny tytuł tekstu: "Ka-ta-stro-fa"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >