Ludzie i style

Legia tragedia

Dlaczego Legia poległa

Dariusz Mioduski Dariusz Mioduski Bartłomiej Zborowski / PAP
Kabaretowe popisy piłkarzy to niejedyny problem stołecznej drużyny. Prezes Dariusz Mioduski, walcząc o stabilizację, coraz mocniej chybocze całą łajbą.
Mioduski twierdzi, że przejmując Legię, odziedziczył po wspólnikach przepłaconych piłkarzy z długimi kontraktami.Andrzej Iwańczuk/Reporter Mioduski twierdzi, że przejmując Legię, odziedziczył po wspólnikach przepłaconych piłkarzy z długimi kontraktami.

Po porażce Legii z Dudelange, mistrzem półamatorskiej luksemburskiej ligi, oraz pożegnaniu z europejskimi pucharami tylko przez chwilę nie bardzo było wiadomo, czy się śmiać czy płakać. Skompromitowani piłkarze szybko stali się bohaterami memosfery. Ale kibice Legii potraktowali sprawę poważnie i wystosowali do prezesa Dariusza Mioduskiego oficjalny list, w którym domagali się rozliczenia winnych klęski oraz ujawnienia stanu finansów klubu. Przede wszystkim zaś rozwiania obaw, że Legii – która drugi kolejny rok musi zmagać się z dziurą budżetową spowodowaną nieobecnością w pucharach – grozi bankructwo.

Polityka 35.2018 (3175) z dnia 28.08.2018; Ludzie i style; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Legia tragedia"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021