Ludzie i style

Bliscy wrogowie

Bliscy wrogowie w Łodzi

Feta z okazji powrotu Łódzkiego Klubu Sportowego do Ekstraklasy. W czarnym garniturze prezes Tomasz Salski. Feta z okazji powrotu Łódzkiego Klubu Sportowego do Ekstraklasy. W czarnym garniturze prezes Tomasz Salski. Tomasz Stańczak / Agencja Gazeta
Sukces ŁKS i porażka Widzewa przypominają, że w Łodzi każdą lokalną futbolową emocję przeżywa się podwójnie.
Stadion ŁKSAnna Jach/Gazeta Polska/Forum Stadion ŁKS

Gdy w drugą majową sobotę ulica Piotrkowska została opanowana przez fanów Łódzkiego Klubu Sportowego, świętujących niespodziewany powrót klubu do Ekstraklasy, druga strona miasta szykowała się na stypę. Widzew, przed sezonem typowany do awansu do pierwszej ligi, już z widokiem na ligową elitę, przegrał w Bełchatowie i ostatecznie pogrzebał niknące nadzieje.

Sukces ukochanej drużyny, który zbiega się z klapą rywala zza miedzy, to dla fanów ŁKS pełnia szczęścia. Z tego samego powodu cierpienie Widzewa podniesione jest do kwadratu.

Polityka 21.2019 (3211) z dnia 21.05.2019; Ludzie i style; s. 56
Oryginalny tytuł tekstu: "Bliscy wrogowie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Koniec miłości?

Świat, jaki znaliśmy, dobiega końca. Coraz mniej potrzebna staje się choćby miłość. Uległa współczesnemu kapitalizmowi, który postawił na wolność obyczajową, a z seksualności uczynił siłę napędową gospodarki.

Edwin Bendyk
14.02.2020