Ludzie i style

Liga Narodów: klęska z Włochami po niemrawej grze

Liga Narodów. Polska przegrywa z Włochami 0 do 2. Liga Narodów. Polska przegrywa z Włochami 0 do 2. Beata Zawadzka / EAST NEWS
Plany zawojowania Ligi Narodów przez reprezentację Brzęczka okazały się mrzonką. W Reggio Emilia Polacy nie mieli nic do powiedzenia. Włosi z łatwością zwyciężyli 2:0.

Dobrze, że skończyło się na dwóch golach. Francuski sędzia skorzystał bowiem z możliwości nadzwyczajnego złagodzenia kary. Po pierwsze, łaskawie nie zauważył dwóch zagrań ręką naszych obrońców w polu karnym. Po drugie, Jackowi Góralskiemu upiekło się po pierwszym brutalnym faulu. Zobaczył tylko żółtą kartkę. Kilkanaście minut później sędzia nie miał wyboru i po kolejnej szarży Góralski musiał już pożegnać się z placem gry. Szkoda, bo po wejściu w drugiej połowie wniósł trochę życia (okazuje się, że nawet za dużo) do niemrawych poczynań naszych reprezentantów.

Nie mamy czego szukać na boisku

Można sobie zadać pytanie, czy to Polacy byli tak słabi, czy Włosi tak mocni. Moim zdaniem: jedno i drugie. Po październikowym wzlocie, po szczęśliwym, ale jednak sukcesie z Ukrainą kilka dni temu, oczekiwania poszybowały bardzo wysoko. Do tego ekipa Roberto Manciniego zderzyła się z wysypem koronawirusowych zachorowań. Sam trener z tego powodu oglądał mecz w telewizji. Brak wielu czołowych postaci dodatkowo podsycał optymizm, bo w polskim obozie osłabienia prawie nie było.

Tymczasem od pierwszej minuty widać było, że nie mamy czego szukać na boisku. Za to przeciwnicy wyglądali na takich, którzy w ten wieczór byliby gotowi spuścić lanie nawet znacznie lepszym drużynom. Pomysłowe natarcia sunęły jedno za drugim, a Polaków stać było głównie na wymianę dwóch, góra trzech podań na swojej połowie, a później bezradni tracili piłkę. Tylko jeden gol do przerwy po rzucie karnym, którego nikt nie odważył się kwestionować, bo Grzegorz Krychowiak złapał rywala wpół na polu karnym i trzymał tak długo, aż ten zwalił się z nóg.

Po przerwie i aż trzech zmianach, zarządzonych w odruchu desperacji przez trenera Brzęczka, na chwilę trochę się poprawiło. I tyle.

Czytaj też: Blady powrót piłkarzy Jerzego Brzęczka

Nie pomogły filary reprezentacji

Trudno oceniać poszczególnych zawodników, bo trzeba byłoby się choć trochę popastwić. Niczego krzepiącego nie można powiedzieć ani o filarach reprezentacji, ani o kilku młodych, których starcie z klasowym przeciwnikiem przynajmniej na razie przerosło.

Z ogólniejszą oceną trzeba się powstrzymać do kończącego grupowe rozgrywki środowego spotkania w Chorzowie z Holandią. Przekonamy się wówczas, czy polska kadra wróciła do punktu wyjścia, czy też są jednak powody do optymizmu.

Czytaj też: Jerzy Brzęczek to spore zaskoczenie

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Wszechobecny Krzysztof Stanowski. Jak wyjaśnić ten fenomen?

Wyrósł najwyraźniej na pierwszego dziennikarza w Polsce, którego koniecznie trzeba przekonać do swoich racji. Bo można się ze Stanowskim nie zgadzać, ale „trzeba go szanować”.

Katarzyna Czajka-Kominiarczuk
13.06.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną