Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Moje miasto

Odra i magnolie, czyli instagramowy Szczecin

Nadodrzańska panorama miasta. Wyróżnione zdjęcie. Nadodrzańska panorama miasta. Wyróżnione zdjęcie. @andrzej__nowacki / Materiały partnera
Znamy fotografów, zwycięzców konkursu SzczecinLOVE. Wyłonili ich mieszkańcy i profesjonalne jury.
Nagroda główna w konkursie SzczecinLOVE@jaki_many/Materiały partnera Nagroda główna w konkursie SzczecinLOVE
Nagroda główna w konkursie SzczecinLOVE@Paweł.miedzinski/Materiały partnera Nagroda główna w konkursie SzczecinLOVE
Port jachtowy. Wyróżnione zdjęcie.@Szczecin_md/Materiały partnera Port jachtowy. Wyróżnione zdjęcie.
Pomnik Marynarza. Wyróżnione zdjęcie.@aboveus.piotr.krezel/Materiały partnera Pomnik Marynarza. Wyróżnione zdjęcie.

Zadaniem uczestników konkursu SzczecinLOVE było pokazanie na zdjęciach za co kochają swoje miasto. Zeszłoroczna, pierwsza edycja cieszyła się wielkim powodzeniem. Uczestnicy dodali do galerii prawie 800 oryginalnych zdjęć Szczecina, na które oddano ponad 15.000 głosów!

Na tegoroczny konkurs SzczecinLOVE uczestnicy zgłaszali się przez Instagrama od lipca do listopada. Przysłali ponad 600 zdjęć. Musieli jedynie pamiętać, aby fotografia była dostępna publicznie i by otagować ją #konkursSznLove. Dzięki temu strona konkursu rozpoznawała te zdjęcia i publikowała je w specjalnej galerii. Aby zagłosować wystarczyło wejść na stronę konkursu lub zalogować się na nią poprzez swoje konto na Facebooku i wskazać najlepsze zdjęcia.

Za co kochają Szczecin?

Wśród wyróżnionych fotografii zabrakło zdjęć pięknych obiektów, z którymi kojarzony jest Szczecin w Polsce, takich biały budynek Filharmonii im. Mieczysława Karłowicza (z prestiżową nagrodą architektoniczną im. Miesa van der Rohe). Przysyłane zdjęcia wskazują, że dla szczecinian coraz ważniejsza jest Odra i że poszukiwanie nowego serca miasta, czyli że założenia projektu Szczecin Floating Garden 2050 mają dla nich sens. Mieszkańcy fotografowali oddane do użytku bulwary nadodrzańskie, ekologiczny port North East Marina, czy teren rewitalizowanego obszaru Międzyodrza – Szczecińskiej Łasztowni.

Naturalne piękno Szczecina – konglomerat wysp, kanałów, zatok – zachęca do uprawiania żeglarstwa, które w Szczecinie ma bogate tradycje. I to też widać na zdjęciach z konkursu SzczecinLOVE. Wśród wyróżnionych fotografii są również zdjęcie pięciometrowego marynarza, czyli pomnika z blachy miedzianej, który od lat 80. stoi w centrum miasta. Jest ono też pełne terenów zielonych, parków i lasów i dlatego uczestnicy nadsyłali zdjęcia rosnących tam platanów czy kwitnących magnolii (które są symbolem Szczecina).

Cenne nagrody dla fotografów

Nagrody pozwalają fotografom amatorom dalej rozwijać swoje umiejętności. Czterej autorzy zdjęć, którzy w lipcu, sierpniu, wrześniu i w październiku zdobyli najwięcej głosów internautów, wygrali aparaty Fuji Instax mini 70.

Już po zamknięciu konkursu, w listopadzie, spośród wszystkich uczestników jury wyłoniło dwie osoby, które otrzymały nagrody główne: kamery GoPro HERO7 Black. To autorzy zdjęcia dźwigów portowych i zdjęcia szczecińskiego wieżowca: @Pawel.miedzinski i @jaki_many.

Oprócz sprzętu fotograficznego, rozdano także kilkanaście pakietów z gadżetami Floating Garden 2050.

Materiał powstał we współpracy z Miastem Szczecin, partnerem sekcji Moje Miasto.

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama