Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Moje miasto

Prezydent Szczecina: „ Oficjalnego poparcia przed wyborami nie udzielam”

Prezydent Szczecina Piotr Krzystek Prezydent Szczecina Piotr Krzystek Radio Szczecin / Twitter
Ogłosiliśmy niedawno w Szczecinie akcję "Cała Polska. Na wybory!". Działamy wedle idei 'niech łączy nas to, że idziemy na wybory, a nie dzieli to na kogo chcemy głosować' – mówi Piotr Krzystek, prezydent Szczecina.

Jak przebiega organizacja wyborów w sytuacji trwającej pandemii i braku czasu?

PIOTR KRZYSTEK: – Wszystko przebiega zgodnie z planem. Do komisji zgłaszają się chętni, minimalne składy mamy na pewno, a większość komisji ma zapełniony prawie pełny skład.

Czy są Państwo przygotowani na zapewnienie bezpieczeństwa sanitarnego?

Informacje na dziś mówią, że środki bezpieczeństwa mają być zapewnione centralnie. Zobaczymy jednak jak rozwinie się sytuacja. Na pewno będzie robić wszystko aby było bezpiecznie.

Czytaj także: Samorządowcy na froncie

Czy był Pan gotowy organizować wybory 10 maja? Czy był Pan gotowy do przekazania list wyborców Poczcie Polskiej?

Byłem, jestem i będę gotowy do działania zgodnego z prawem. Przekazanie list wyborców na bazie ówczesnego stanu prawnego możliwe jednak nie było. Dlatego apeluję o to by traktowano nas - samorządowców jako partnera do rozmów, nie przeciwnika. Wiele możemy pomóc i jesteśmy najbliżej mieszkańców. Tylko rozmawiajmy, a nie narzucajmy pewne rozwiązania niemalże siłą.

Rafał Trzaskowski, nowy kandydat Koalicji Obywatelskiej rozpoczął kampanię odwołując się do idei samorządności i odwołuje się do samorządów. Czy Pan angażuje się w kampanię popierając konkretnego kandydata? Czy może w inny sposób, np. w działania profrekwencyjne?

Ogłosiliśmy niedawno akcję „Cała Polska. Na wybory!”. Zachęcamy oczywiście do uczestnictwa w zbliżających się wyborach. Działamy wedle idei 'niech łączy nas to, że idziemy na wybory, a nie dzieli to na kogo chcemy głosować'. Oficjalnego poparcia obecnie nie udzielam ponieważ nie chcę by nasza akcja była kojarzona z jednym kandydatem. Moim celem jest trafienie do jak największej grupy mieszkańców i zachęcenie ich do oddania głosu.

W roku 30-lecia samorządu terytorialnego Fundacja Batorego prowadzi cykl debat „Polska samorządów” o kondycji i wyzwaniach stojących przed lokalnymi wspólnotami. Patronat medialny: POLITYKA i Radio TOK FM.

Reklama

Czytaj także

Kultura

W hamaku i na leżaku. Wybraliśmy 12 książek na lato

Latem można nadrobić zaległości z całego roku, dlatego proponujemy starannie wybrany zestaw 12 gorących powieści, kryminałów i książek non-fiction z ostatnich miesięcy. Wciągających, poruszających, odkrywczych.

Jakub Demiańczuk, Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
02.07.2022
Reklama