„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Nauka

Dusze w maszynach

Cyfrowo nieśmiertelni

Do stworzenia chatbota opartego na konkretnej osobie wykorzystane mają być takie dane, jak zdjęcia, nagrane rozmowy, wpisy z mediów społecznościowych, treści komunikatorów internetowych i tym podobne. Do stworzenia chatbota opartego na konkretnej osobie wykorzystane mają być takie dane, jak zdjęcia, nagrane rozmowy, wpisy z mediów społecznościowych, treści komunikatorów internetowych i tym podobne. Getty Images
Nieśmiertelność puka do naszych drzwi. Jednak zamiast żyć wiecznie jako ludzie, będziemy mogli powracać jako „uwięzione” w maszynach kopie. Google i Microsoft już opatentowały tę technologię.
Cyfrowy Albert Einstein, stworzony przez firmę UneeQ, według której jest realistycznym odwzorowaniem oryginału na poziomie wiedzy i osobowości.UneeQ Cyfrowy Albert Einstein, stworzony przez firmę UneeQ, według której jest realistycznym odwzorowaniem oryginału na poziomie wiedzy i osobowości.

Rzeczywistość dogoniła fantastykę. W 2013 r. premierę miał drugi sezon popularnego serialu science fiction „Czarne lustro”. W odcinku „Zaraz wracam” Domnhall Gleason wcielił się w rolę mężczyzny, który zginął w wypadku samochodowym. Hayley Atwell grała jego pogrążoną w żałobie narzeczoną, która zamówiła kopię ukochanego, powstałą poprzez „nakarmienie” programu komputerowego wszystkim, co pozostało po mężczyźnie w sieci, z naciskiem na media społecznościowe, których ten był bardzo aktywnym użytkownikiem.

Polityka 44.2021 (3336) z dnia 26.10.2021; Temat z okładki; s. 12
Oryginalny tytuł tekstu: "Dusze w maszynach"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Wymarsz z religii

W szkołach średnich, w dużych miastach, uczestniczący w lekcjach religii to już mniejszość. Topniejąca z roku na rok.

Joanna Podgórska
01.12.2021