PORADNIK: Wsparcie dla budownictwa ekologicznego

Złote na zielone
Po sześciu latach rząd likwiduje słynny program dopłat do kredytów – pożyczki w ramach Rodziny na Swoim dostępne są tylko do końca roku. Potem wsparcie ze strony państwa dostaną wyłącznie budujący ekologicznie.
Choć start dopłat do ekologii zbiegnie się w czasie z zakończeniem RnS, nowy program nawet w części nie zastąpi starego.
Marek Sobczak/Polityka

Choć start dopłat do ekologii zbiegnie się w czasie z zakończeniem RnS, nowy program nawet w części nie zastąpi starego.

Do zaostrzania przez banki kryteriów udzielania kredytów hipotecznych wszyscy zainteresowani nimi zdążyli się już przyzwyczaić. Połączenie kilku rekomendacji wydanych przez Komisję Nadzoru Finansowego (tzw. rekomendacje S i T – zawierają listy dobrych praktyk, czyli obostrzeń, których banki muszą przestrzegać), z coraz gorszą kondycją polskiej gospodarki, znacznie utrudniło dostęp do pieniędzy na zakup własnego domu czy mieszkania. Niestety, ostatnie miesiące przyniosły kolejne złe wiadomości.

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj