Rabaty na prenumeratę cyfrową Polityki

40% lub 50%

Subskrybuj
Rynek

Tajemnice korespondencji

Wojna dwóch poczt

Poczta Polska korzysta z agencji pocztowych w różnych nietypowych miejscach. Poczta Polska korzysta z agencji pocztowych w różnych nietypowych miejscach. Uwe Gerig/DPA / PAP
Poczta Polska bezprawnie przejmuje nasze przesyłki – alarmuje prokuratora generalnego Polska Grupa Pocztowa. Wojna pocztowców o prawo do obsługi sądów i prokuratur toczy się według scenariusza Alfreda Hitchcocka: zaczęło się od trzęsienia ziemi, a teraz napięcie rośnie.
PGP, wspólnie z InPostem i Ruchem, od początku 2014 r. przejęła zadanie, które wcześniej należało do Poczty Polskiej.Joe Belanger/PantherMedia PGP, wspólnie z InPostem i Ruchem, od początku 2014 r. przejęła zadanie, które wcześniej należało do Poczty Polskiej.

W kancelarii prawnej dr. Wojciecha Białka, pełnomocnika Polskiej Grupy Pocztowej, rankiem 13 lutego 2014 r. pojawił się listonosz Poczty Polskiej, by przekazać korespondencję z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Pismo dotyczyło zarządzonej przez UKE kontroli Polskiej Grupy Pocztowej. UKE jako urząd nadzorujący rynek usług pocztowych interesuje się, jak prowadzona jest obsługa korespondencji sądów i prokuratur.

PGP, wspólnie z InPostem i Ruchem, od początku 2014 r. przejęła zadanie, które wcześniej należało do Poczty Polskiej.

Polityka 18.2014 (2956) z dnia 27.04.2014; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Tajemnice korespondencji"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Ludzie i style

Polityka przy stole. Symulator kampanii wyborczej i inne planszówki

Kogo znane na co dzień z ekranów i gazet polityczne spory nadal bardziej ekscytują, niż męczą, może sprawdzić swoich sił w ich wersji pudełkowej. Uwaga – wciągają jak prawdziwe.

Michał Klimko
25.11.2021