Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Rynek

Tajemnice korespondencji

Wojna dwóch poczt

Poczta Polska korzysta z agencji pocztowych w różnych nietypowych miejscach. Poczta Polska korzysta z agencji pocztowych w różnych nietypowych miejscach. Uwe Gerig/DPA / PAP
Poczta Polska bezprawnie przejmuje nasze przesyłki – alarmuje prokuratora generalnego Polska Grupa Pocztowa. Wojna pocztowców o prawo do obsługi sądów i prokuratur toczy się według scenariusza Alfreda Hitchcocka: zaczęło się od trzęsienia ziemi, a teraz napięcie rośnie.
PGP, wspólnie z InPostem i Ruchem, od początku 2014 r. przejęła zadanie, które wcześniej należało do Poczty Polskiej.Joe Belanger/PantherMedia PGP, wspólnie z InPostem i Ruchem, od początku 2014 r. przejęła zadanie, które wcześniej należało do Poczty Polskiej.

W kancelarii prawnej dr. Wojciecha Białka, pełnomocnika Polskiej Grupy Pocztowej, rankiem 13 lutego 2014 r. pojawił się listonosz Poczty Polskiej, by przekazać korespondencję z Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Pismo dotyczyło zarządzonej przez UKE kontroli Polskiej Grupy Pocztowej. UKE jako urząd nadzorujący rynek usług pocztowych interesuje się, jak prowadzona jest obsługa korespondencji sądów i prokuratur.

PGP, wspólnie z InPostem i Ruchem, od początku 2014 r. przejęła zadanie, które wcześniej należało do Poczty Polskiej.

Polityka 18.2014 (2956) z dnia 27.04.2014; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Tajemnice korespondencji"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >