Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Pomysł na przemysł

POLEMIKA: Przemysłowe oblicze Polski

Mamy dziś w Polsce przemysł, z którego możemy być dumni, lepszy od tego, którym chwalił się PRL. Mamy dziś w Polsce przemysł, z którego możemy być dumni, lepszy od tego, którym chwalił się PRL. Rainer Plendl / PantherMedia
Jak ocenić peerelowską industrializację i dzisiejszy stan uprzemysłowienia Polski? Kontynuujemy dyskusję.
W PRL przemysł służył do realizacji rozmaitej polityki mającej niewiele wspólnego z racjonalną gospodarką.Christopher Walker/Wikipedia W PRL przemysł służył do realizacji rozmaitej polityki mającej niewiele wspólnego z racjonalną gospodarką.

Z zainteresowaniem przeczytałem polemikę Adama Grzeszaka (POLITYKA 15) z artykułem redaktora Rafała Wosia (POLITYKA 14). Ponieważ redaktor Woś częściowo opiera się na naszej książce pod tytułem: „Jak powstawały i jak upadały zakłady przemysłowe w Polsce” (współautorami są Stanisław Paradysz, Paweł Soroka i Wiesław Żółtkowski), krytyka Adama Grzeszaka dotyczy także jej autorów, szczególnie zaś mnie.

Polityka 30.2015 (3019) z dnia 21.07.2015; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Pomysł na przemysł"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022