Rynek

Kasa z kasy?

Rząd obiecuje mieszkania

Nowe osiedle Targówek w Warszawie Nowe osiedle Targówek w Warszawie Maciej Macierzyński / Reporter
Rząd zaczął ujawniać szczegóły obiecanego programu mieszkaniowego. Deweloperzy chwalą się rekordową sprzedażą mieszkań. Ale jest także zły sygnał: zamiera obrót ziemią.
Polityka

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że za kilka tygodni rząd przedstawi program mieszkaniowy, obiecany podczas kampanii wyborczej PiS. Oprócz tanich czynszówek, o których mówi się od miesięcy, premier obiecuje także wsparcie kredytowe. Komisje senackie pracują nad kolejnym rozwiązaniem, które ma się znaleźć w zapowiadanym programie: systemem oszczędzania na mieszkanie, wzorowanym na popularnych w wielu krajach kasach budowlanych. Zastąpi program Mieszkanie dla Młodych (MdM).

Polityka 16.2016 (3055) z dnia 12.04.2016; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Kasa z kasy?"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021