Rynek

Kasa z kasy?

Rząd obiecuje mieszkania

Nowe osiedle Targówek w Warszawie Nowe osiedle Targówek w Warszawie Maciej Macierzyński / Reporter
Rząd zaczął ujawniać szczegóły obiecanego programu mieszkaniowego. Deweloperzy chwalą się rekordową sprzedażą mieszkań. Ale jest także zły sygnał: zamiera obrót ziemią.
Polityka

Premier Beata Szydło zapowiedziała, że za kilka tygodni rząd przedstawi program mieszkaniowy, obiecany podczas kampanii wyborczej PiS. Oprócz tanich czynszówek, o których mówi się od miesięcy, premier obiecuje także wsparcie kredytowe. Komisje senackie pracują nad kolejnym rozwiązaniem, które ma się znaleźć w zapowiadanym programie: systemem oszczędzania na mieszkanie, wzorowanym na popularnych w wielu krajach kasach budowlanych. Zastąpi program Mieszkanie dla Młodych (MdM).

Polityka 16.2016 (3055) z dnia 12.04.2016; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Kasa z kasy?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Smartfonowa rewolucja według Wiśniewskiego

Czy świat wszechobecnych i wszechmocnych smartfonów jest tym, o czym marzyliśmy? A bezprzewodowa ewolucja stale przyspiesza.

Mariusz Herma
19.10.2021