Rynek

Porażające...

Narodowe e-auta

Projekt nagrodzony w konkursie na narodowe e-auto, zorganizowanym przez ElectroMobility Poland. Projekt nagrodzony w konkursie na narodowe e-auto, zorganizowanym przez ElectroMobility Poland. Electromobility Poland
Rząd obiecuje uruchomienie produkcji już nie jednego, ale dwóch modeli elektrycznych samochodów osobowych. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.
Projekt nagrodzony w konkursie na narodowe e-auto, zorganizowanym przez ElectroMobility Poland.Electromobility Poland Projekt nagrodzony w konkursie na narodowe e-auto, zorganizowanym przez ElectroMobility Poland.

Za rok ma być gotowy prototyp pierwszego polskiego samochodu osobowego o napędzie elektrycznym. Niedługo potem trafi do małoseryjnej produkcji, a w 2022 r. do wielkoseryjnej. Rocznie będzie powstawać co najmniej 100 tys. sztuk. Choć jeszcze nie wiadomo gdzie, bo decyzje co do fabryki dopiero przed nami. Wiadomo już za to, że auto będą chętnie kupowali nie tylko Polacy, ale może stać się naszym hitem eksportowym, bo będzie takie, jakiego nie ma na rynku – wygodne, niedrogie i ze sporym zasięgiem.

Polityka 27.2018 (3167) z dnia 03.07.2018; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Porażające..."
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chwiejne dzieciństwo. Nastolatki coraz wcześniej sięgają po alkohol

Nastolatki piją. Pierwszy raz po alkohol sięgają w wieku 12–13 lat. Kiedy mają 15–18, były już co najmniej raz pijane.

Katarzyna Kaczorowska
05.09.2021