Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Porażające...

Narodowe e-auta

Projekt nagrodzony w konkursie na narodowe e-auto, zorganizowanym przez ElectroMobility Poland. Projekt nagrodzony w konkursie na narodowe e-auto, zorganizowanym przez ElectroMobility Poland. Electromobility Poland
Rząd obiecuje uruchomienie produkcji już nie jednego, ale dwóch modeli elektrycznych samochodów osobowych. Łatwo powiedzieć, trudniej zrobić.
Projekt nagrodzony w konkursie na narodowe e-auto, zorganizowanym przez ElectroMobility Poland.Electromobility Poland Projekt nagrodzony w konkursie na narodowe e-auto, zorganizowanym przez ElectroMobility Poland.

Za rok ma być gotowy prototyp pierwszego polskiego samochodu osobowego o napędzie elektrycznym. Niedługo potem trafi do małoseryjnej produkcji, a w 2022 r. do wielkoseryjnej. Rocznie będzie powstawać co najmniej 100 tys. sztuk. Choć jeszcze nie wiadomo gdzie, bo decyzje co do fabryki dopiero przed nami. Wiadomo już za to, że auto będą chętnie kupowali nie tylko Polacy, ale może stać się naszym hitem eksportowym, bo będzie takie, jakiego nie ma na rynku – wygodne, niedrogie i ze sporym zasięgiem.

Polityka 27.2018 (3167) z dnia 03.07.2018; Rynek; s. 38
Oryginalny tytuł tekstu: "Porażające..."
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >