Rynek

Przyczajony biznes

Biznes łasi się do władzy

Poparcie ojca Rydzyka jest dziś w cenie. Rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o. Zdzisław Klafka i prezes funduszu CVC Polska Krzysztof Krawczyk podczas podpisania umowy o współpracy. Poparcie ojca Rydzyka jest dziś w cenie. Rektor Wyższej Szkoły Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu o. Zdzisław Klafka i prezes funduszu CVC Polska Krzysztof Krawczyk podczas podpisania umowy o współpracy. Tytus Żmijewski / PAP
Rząd zmienia gospodarkę, lekceważąc zdanie przedsiębiorców. Więc wielki biznes próbuje zadbać o własne interesy, dogadując się z władzą indywidualnie. Albo szukając pośredników, którzy zapewnią mu bezpieczeństwo.
Po 30 latach budowy gospodarki rynkowej dialog władzy z biznesem znów odbywa się przy szczelnie zasłoniętej kurtynie. Chyba że komuś udaje się go nagrać.PantherMedia Po 30 latach budowy gospodarki rynkowej dialog władzy z biznesem znów odbywa się przy szczelnie zasłoniętej kurtynie. Chyba że komuś udaje się go nagrać.

Nawet zagraniczni inwestorzy już wiedzą, że dzisiaj w cenie jest poparcie ojca Rydzyka. Amerykański fundusz private equity CVC Capital Partners postanowił nawiązać bliską współpracę z Wyższą Szkołą Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu. Zainaugurował ją konferencją pod hasłem „Wyzwania XXI wieku, sojusz polsko-amerykański, cyberbezpieczeństwo”. – Rozpocznie ona cykl wykładów poświęconych wyzwaniom, przed którymi stoi dzisiaj świat – poinformował Krzysztof Krawczyk, prezes CVC Polska.

Polityka 5.2019 (3196) z dnia 29.01.2019; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Przyczajony biznes"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Prof. Leociak: Kościół jako instytucję należy odrzucić

To już nie są czasy zdobywania nowego świata i nawracania siłą wszystkich „dzikusów”, czy tego chcą, czy nie – mówi prof. Jacek Leociak z Instytutu Badań Literackich PAN, autor „Młynów Bożych” i wydanego właśnie „Wiecznego strapienia. O kłamstwie, historii i Kościele”.

Katarzyna Czarnecka
30.11.2020