Rynek

Bankierzy: ile się należy?

Prezesi polskich banków zarabiają miliony

Szefowie państwowych banków przekonują, że zarabiają nie najgorzej, ale nie mają takich kokosów jak ci z prywatnego sektora. Szefowie państwowych banków przekonują, że zarabiają nie najgorzej, ale nie mają takich kokosów jak ci z prywatnego sektora. Igor Morski / Polityka
Prezesi banków należą do grupy najlepiej zarabiających menedżerów. Kto im płaci milionowe gaże? I za co?
Wyższa kadra menedżerska w każdym kraju należy do elity finansowej, a bankierzy zawsze stoją na jej szczycie.PantherMedia Wyższa kadra menedżerska w każdym kraju należy do elity finansowej, a bankierzy zawsze stoją na jej szczycie.

Prezes banku musi mieć dziś w pogotowiu kilka okrągłych zdań, którymi zręcznie wykręci się od odpowiedzi na pytania o zarobki. Jak się z tym czuje, że tyle zarabia? A pytają wszyscy – akcjonariusze, media, politycy, nadzór. Najważniejsze, żeby nie wdawać się w szczegóły, podkreślając jednocześnie dystans do sprawy. Najlepiej mówić o misji i o tym, że w życiu pieniądze nie są najważniejsze.

Pracuję w prywatnym banku działającym na wielu rynkach. Moi koledzy z innych krajów, o tych samych kompetencjach i wykonujący podobne obowiązki, mają wynagrodzenia zbliżone do mojego.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Bankierzy: ile się należy?"

Czytaj także

Ja My Oni

Uroda przynosi w życiu profity. Ale nie jest źródłem szczęścia

Już trzymiesięczne niemowlęta przyglądają się ładnym twarzom istotnie dłużej niż nieładnym. I niezależnie od wieku, płci i rasy pochylającej się nad nimi osoby.

Grzegorz Gustaw
26.11.2019