Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Bankierzy: ile się należy?

Prezesi polskich banków zarabiają miliony

Szefowie państwowych banków przekonują, że zarabiają nie najgorzej, ale nie mają takich kokosów jak ci z prywatnego sektora. Szefowie państwowych banków przekonują, że zarabiają nie najgorzej, ale nie mają takich kokosów jak ci z prywatnego sektora. Igor Morski / Polityka
Prezesi banków należą do grupy najlepiej zarabiających menedżerów. Kto im płaci milionowe gaże? I za co?
Wyższa kadra menedżerska w każdym kraju należy do elity finansowej, a bankierzy zawsze stoją na jej szczycie.PantherMedia Wyższa kadra menedżerska w każdym kraju należy do elity finansowej, a bankierzy zawsze stoją na jej szczycie.

Prezes banku musi mieć dziś w pogotowiu kilka okrągłych zdań, którymi zręcznie wykręci się od odpowiedzi na pytania o zarobki. Jak się z tym czuje, że tyle zarabia? A pytają wszyscy – akcjonariusze, media, politycy, nadzór. Najważniejsze, żeby nie wdawać się w szczegóły, podkreślając jednocześnie dystans do sprawy. Najlepiej mówić o misji i o tym, że w życiu pieniądze nie są najważniejsze.

Pracuję w prywatnym banku działającym na wielu rynkach. Moi koledzy z innych krajów, o tych samych kompetencjach i wykonujący podobne obowiązki, mają wynagrodzenia zbliżone do mojego.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Bankierzy: ile się należy?"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021