Rynek

Sucha woda

Co jest w wodzie, którą pijemy?

„Ogromna większość naukowców nie ma wątpliwości, że budowa kaskad nie ułatwi walki z powodzią, zwiększa za to prawdopodobieństwo zalania”. „Ogromna większość naukowców nie ma wątpliwości, że budowa kaskad nie ułatwi walki z powodzią, zwiększa za to prawdopodobieństwo zalania”. Bartłomiej Żurawski/MR / Forum
Rozmowa z Andrzejem Kraszewskim, profesorem Politechniki Warszawskiej, byłym ministrem środowiska, o zagrożeniach dla naszego zdrowia i kraju wynikających z fatalnej gospodarki wodnej.
Andrzej KraszewskiPiotr Waniorek/Forum Andrzej Kraszewski

JOANNA SOLSKA: – Sami prosimy się o powodzie i susze?
ANDRZEJ KRASZEWSKI: – Udając, że działamy zgodnie z prawem unijnym, prowadzimy gospodarkę wodną, która zagraża naszemu zdrowiu i grozi poważnymi stratami w gospodarce. Także powodziami oraz suszą, które zafundujemy sobie za ciężkie pieniądze, realizując budowę zapowiadanych przez premiera Morawieckiego wielkich autostrad wodnych. Czyli czegoś, o czym Europa od ponad pół wieku już wie, że prowadzi do nieszczęścia, jakim są częstsze, intensywne powodzie.

Polityka 19.2019 (3209) z dnia 07.05.2019; Rynek; s. 39
Oryginalny tytuł tekstu: "Sucha woda"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Historia

Operacja „Hiacynt”. Jak to było naprawdę?

Na ekrany wszedł „Hiacynt”, film o akcji służb PRL skierowanych przez gen. Czesława Kiszczaka przeciwko homoseksualistom.

Andrzej Krajewski
17.10.2021