Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Wojna trzech A

Amazon, Allegro i AliExpress: konkurencja się rozkręca

Centrum logistyki e-commerce Amazon w Sosnowcu. Centrum logistyki e-commerce Amazon w Sosnowcu. Andrzej Grygiel / PAP
Amazon, najsłynniejszy sklep internetowy świata, szykuje w Polsce drugie, prawdziwe otwarcie. Przy tej okazji napotka silną zadomowioną konkurencję: Allegro i AliExpress. Będzie ostro.
W Polsce duże emocje budzą pogłoski o możliwej współpracy Amazona z Pocztą Polską.Dawid Zuchowicz/Agencja Gazeta W Polsce duże emocje budzą pogłoski o możliwej współpracy Amazona z Pocztą Polską.

Jeff Bezos, założyciel i szef koncernu, nie tylko zarabia wielkie pieniądze. Niedawno znalazł czas na uczestnictwo w gali rozdania Oscarów. Ze sceny na jego temat padło kilka żartów, które multimiliarder nawet gładko przełknął. Zajrzeli mu też do portfela. Według jednego z prowadzących Bezos jest na tyle zamożny, że chociaż się rozwiódł i tak pozostał najbogatszym człowiekiem świata. Jego majątek szacuje się na ok. 120 mld dol., a jeśli wierzyć spekulacjom, o których niedawno napisała „Gazeta Wyborcza”, wkrótce może być jeszcze bogatszy.

Polityka 12.2020 (3253) z dnia 17.03.2020; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Wojna trzech A"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Nauka

Omikron. Czy faktycznie potrzebna nam nowa wersja szczepionki?

Żaden z dotychczasowych wariantów SARS-CoV-2 nie wymagał wprowadzenia zaktualizowanej wersji szczepionki. Omikron jest pierwszym, w przypadku którego taka ewentualność na poważnie jest brana pod uwagę. Jednak – czy to w ogóle konieczne? Są wątpliwości.

Piotr Rzymski
18.01.2022