Rynek

Tarcza nie wystarczy

Rządowy pakiet ratunkowy

Pusty rynek w Warszawie. Jednymi z najbardziej dotkniętych przez wirus są branże: turystyczna, hotelarska i gastronomiczna. Pusty rynek w Warszawie. Jednymi z najbardziej dotkniętych przez wirus są branże: turystyczna, hotelarska i gastronomiczna. Rafał Mamcarz / Forum
Z kolejnych obszarów polskiej gospodarki dochodzą dramatyczne apele o pomoc. Rząd chce ruszyć na ratunek uzbrojony w Tarczę Antykryzysową. Przedsiębiorcy widzą w niej jednak masę dziur.
Tarczę Antykryzysową premier przedstawił jako bezprecedensowy na skalę europejską pakiet ratunkowy dla gospodarki.Sławomir Kamiński/Agencja Gazeta Tarczę Antykryzysową premier przedstawił jako bezprecedensowy na skalę europejską pakiet ratunkowy dla gospodarki.

Dla Macieja Szatkowskiego, szefa aparthotelu Blue Marine Mielno, najtrudniejszym momentem był ten, gdy musiał zakomunikować gościom, że w związku z wprowadzeniem stanu zagrożenia epidemicznego musi ich prosić o wyprowadzkę. – Mieliśmy wtedy 250 gości, na szczęście większość się tego spodziewała i przyjęła to ze zrozumieniem – tłumaczy Szatkowski. Blue Marine Mielno, jak wiele obiektów w miejscowościach wypoczynkowych, jest ośrodkiem nieskategoryzowanym, więc musiał zostać zamknięty.

Polityka 13.2020 (3254) z dnia 24.03.2020; Rynek; s. 35
Oryginalny tytuł tekstu: "Tarcza nie wystarczy"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021