Rynek

Każdą pracę przyjmę

Jedni zwalniają, inni przyjmują

Aktor Marcin Januszkiewicz, chwilowo kurier. Aktor Marcin Januszkiewicz, chwilowo kurier. Bartłomiej Kudowicz / Forum
Taksówkarze zostają dostawcami, aktorzy kurierami, kucharze ogrodnikami. Jedne branże dziś zwalniają, inne przyjmują.
Był aktor, a teraz jest kurier. Nie było innego wyjścia.Facebook Był aktor, a teraz jest kurier. Nie było innego wyjścia.

Wystarczyły cztery tygodnie i na założonym na początku kwietnia portalu internetowym wypowiedzeni.pl, stworzonym specjalnie dla tych, którzy w związku z epidemią koronawirusa zostali bez pracy, jest już ponad 1,5 tys. zgłoszeń. Współzałożyciel strony Przemysław Serba przyznaje, że nie ma dnia, żeby ktoś się u nich nie rejestrował – sprzedawcy, handlowcy, pracownicy biurowi, ale też pracownicy z korporacji, bankowcy, dyrektorzy.

Podobne tendencje można zaobserwować również w dużych agencjach pracy, np.

Polityka 20.2020 (3261) z dnia 12.05.2020; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Każdą pracę przyjmę"

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021