Rynek

Lockdown dusiciel

Kogo dusi lockdown

Wśród przedsiębiorców rośnie przekonanie, że państwo w tak dramatycznej sytuacji lekceważy ich, zachowując się nieprzewidywalnie i chaotycznie. Wśród przedsiębiorców rośnie przekonanie, że państwo w tak dramatycznej sytuacji lekceważy ich, zachowując się nieprzewidywalnie i chaotycznie. Marcin Bondarowicz
W cieniu manifestacji Ogólnopolskiego Strajku Kobiet odbywają się też inne, mniej liczne, przedstawicieli branż dotkniętych pandemicznymi obostrzeniami. Jedne i drugie są protestem przeciw patriarchalnej władzy narzucającej decyzje bez jakiejkolwiek dyskusji z tymi, których one dotykają.
Resort wicepremiera Gowina to adresat petycji i apeli kolejnych branż, które padły ofiarą drugiego lockdownu.Grzegorz Krzyżewski/Forum Resort wicepremiera Gowina to adresat petycji i apeli kolejnych branż, które padły ofiarą drugiego lockdownu.

Kiedy premier Morawiecki ogłosił, że od następnego dnia wszystkie kawiarnie, restauracje, bary i puby zostają zamknięte, pod restauratorami ugięły się nogi. Był piątek, większość miała już zgromadzone zapasy surowców na nadchodzący weekend, bo wtedy jest najwięcej klientów. Tymczasem dowiedzieli się, że mają natychmiast zamknąć lokale, bo „w pomieszczeniach gastronomicznych znajduje się bardzo dużo osób na niewielkiej powierzchni. W związku z tym dochodzi do częstych zakażeń, a maseczka nie jest tam używana.

Polityka 46.2020 (3287) z dnia 08.11.2020; Rynek; s. 46
Oryginalny tytuł tekstu: "Lockdown dusiciel"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Chwiejne dzieciństwo. Nastolatki coraz wcześniej sięgają po alkohol

Nastolatki piją. Pierwszy raz po alkohol sięgają w wieku 12–13 lat. Kiedy mają 15–18, były już co najmniej raz pijane.

Katarzyna Kaczorowska
05.09.2021