Rynek

Izera, (nie)polski samochód elektryczny

Minister Michał Kurtyka prezentuje samochód elektryczny Izera Minister Michał Kurtyka prezentuje samochód elektryczny Izera Twitter
Mrożek by tego nie wymyślił: budujemy fabrykę polskich samochodów, w których nic nie jest polskie, bo nawet marka jest zagraniczna.
.ElectroMobility Poland .

W Jaworznie przy ul. Wojska Polskiego, tuż przy granicy z Mysłowicami, ma powstać fabryka polskich samochodów elektrycznych marki Izera. W pobliżu jest elektrownia Jaworzno, więc prądu nie zabraknie. Budowa ruszy pod koniec przyszłego roku, pierwsze samochody zjadą z taśmy produkcyjnej w 2024 r. Polacy nie będą kupować elektrycznych izer, ale wynajmować na bardzo atrakcyjnych warunkach. Śląska fabryka ElectroMobility Poland (EMP) będzie miejscem, gdzie pracę znajdą górnicy z zamykanych kopalń.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Polonia jest taka jak my. Ewa Winnicka opowiada o polskim Greenpoincie

Mnie ten temat dlatego tak bardzo pociąga, że zmusza do zastanowienia, co to znaczy być w ogóle Polakiem – mówi Ewa Winnicka, autorka książki „Greenpoint. Kroniki Małej Polski”.

Janusz Wróblewski
16.06.2021