Rynek

Prof. Jassem: Onkologiczna sieć „swoich” nie będzie leczyła nas lepiej

Prof. Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Akademii Medycznej w Gdańsku Prof. Jacek Jassem, kierownik Katedry i Kliniki Onkologii i Radioterapii Akademii Medycznej w Gdańsku Łukasz Głowala / Agencja Gazeta
Prof. Jacek Jassem, kierownik Kliniki Onkologii i Radioterapii Gdańskiego Uniwersytetu Medycznego, o tym, że w tworzeniu Krajowej Sieci Onkologicznej nie chodzi o poprawienie wyników leczenia raka, ale o pieniądze.

JOANNA SOLSKA: W ubiegłym roku umarło o 70 tys. Polaków więcej niż średnio w ostatnich latach. Wielu na raka. Czy znamy już wyniki umieralności na nowotwory spowodowane niewydolnością ochrony zdrowia w wyniku pandemii?
PROF. JACEK JASSEM: Wiemy, że w drugim kwartale wydano znacznie mniej kart DILO, co oznacza, że chorzy są diagnozowani później, więc trafią do systemu z bardziej zaawansowaną chorobą. Wpłynie to z pewnością na wskaźniki umieralności. Poznamy je jednak dopiero za rok, dwa.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Fundusz Odbudowy. Po co lewicy romans z PiS?

Inicjatywa i sprawczość. Na dźwięk tych słów politycy polskiej opozycji tracą rozum. Nie tylko lewicy zresztą.

Łukasz Lipiński
27.04.2021