Rynek

Szkoły przetrwania

Przedsiębiorców strategie przetrwania

Symboliczny napis hope – nadzieja na hotelu Kasprowy w Zakopanem. Symboliczny napis hope – nadzieja na hotelu Kasprowy w Zakopanem. Grzegorz Momot / PAP
Biznes już od ponad roku walczy ze skutkami pandemii. Firmy testują różne strategie. Ale większość polskich przedsiębiorców imponuje zaradnością, uporem i sprytem.
Większość właścicieli firm znajduje się pod wodą i oddycha przez cienką słomkę.Piotr Hukało/EAST NEWS Większość właścicieli firm znajduje się pod wodą i oddycha przez cienką słomkę.

Najczarniejszy scenariusz pisany przez pandemiczny stan nadzwyczajny – bankructw i raju dla windykatorów – nie sprawdził się. Faktem jest, że (zwłaszcza w miastach) przybywa opustoszałych lokali. O przyszłość drżą gastronomia, turystyka i rozrywka – mówi się o biznesowych dramatach, ale to jeszcze nie jest fala. Wręcz przeciwnie: według danych Ministerstwa Rozwoju, Pracy i Technologii w porównaniu z lutym 2020 r. przybyło w Polsce ponad 130 tys. firm.

Z opublikowanych niedawno badań firmy Ernst&Young wynika, że kondycja firm jest niezła.

Polityka 17.2021 (3309) z dnia 20.04.2021; Rynek; s. 43
Oryginalny tytuł tekstu: "Szkoły przetrwania"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Wyrzucona ze szkoły za poglądy. Gdzie się podziało katolickie miłosierdzie?

17-letnią działaczkę Młodej Lewicy relegowano tuż przed klasyfikacją, dzień po wezwaniu na przesłuchanie w sprawie rzekomej organizacji Strajków Kobiet. Jak ma zaliczyć rok szkolny – dyrekcja nie raczyła poinformować.

Mateusz Witczak
05.05.2021