Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Rynek

Klatka dla paczki

Lawina paczkomatów

Paczkomat gigant postawiony zimą we wrocławskiej dzielnicy Biskupin szybko zyskał przydomek Godzilla. Zniknął po interwencji miejskiego konserwatora zabytków. Paczkomat gigant postawiony zimą we wrocławskiej dzielnicy Biskupin szybko zyskał przydomek Godzilla. Zniknął po interwencji miejskiego konserwatora zabytków. Bartłomiej Kudowicz / Forum
Podczas pandemii staliśmy się europejskim liderem w stawianiu skrzynek do odbioru paczek. Na tym polu wszystkie chwyty są dozwolone, a konkurencja ostra.
Brzydota i chaos naszej przestrzeni publicznej to jeden z powodów do wstydu dla współczesnej Polski.Łykasz Rayski Brzydota i chaos naszej przestrzeni publicznej to jeden z powodów do wstydu dla współczesnej Polski.

Głównym sprawcą lawiny paczkomatów jest firma InPost, która postawiła w Polsce już prawie 12 tys. takich urządzeń. Z paczkomatów (nazwa prawnie zastrzeżona przez InPost) można odbierać paczki, najczęściej z internetowymi zakupami, a także je wysyłać. Firma założona i kierowana przez Rafała Brzoskę, i od niedawna notowana na holenderskiej giełdzie, zapowiada, że do końca tego roku będzie miała 15 tys. paczkomatów. Jej potencjalni konkurenci długo tylko przyglądali się tej ofensywie. Teraz chcą zacząć lidera gonić.

Polityka 24.2021 (3316) z dnia 08.06.2021; Rynek; s. 52
Oryginalny tytuł tekstu: "Klatka dla paczki"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Sinéad O’Connor: historia zniszczonej kariery

W dzisiejszej gorącej debacie o „kulturze unieważniania” warto pamiętać o historii. Książkowe wspomnienia Sinéad O’Connor nie pozostawiają wątpliwości, że ją unieważniono całkiem skutecznie.

Bartek Chaciński
20.07.2021