Rynek

Lex TVN – co dalej? Discovery będzie bronić swoich interesów

Siedziba TVN w Warszawie Siedziba TVN w Warszawie Grzegorz Krzyżewski / Forum
Przeforsowane przez PiS lex TVN wzbudziło tsunami słusznego oburzenia, ale tuż po nim możemy spodziewać się kolejnej fali: reakcji ze strony Discovery. Jeszcze nie wiemy, ile nas to będzie kosztowało, ale instrumenty, po które może sięgnąć amerykański koncern, są łatwe do przewidzenia.

Przyjęcie przez Sejm ustawy zwanej popularnie lex TVN, bo wymierzonej w jednego, konkretnego nadawcę telewizyjnego, skłoniło właściciela – amerykański koncern Discovery – do działania. „Ustawa jest najnowszym zamachem na niezależne media i wolność prasy. Jest też wymierzona bezpośrednio w TVN Discovery, wiodącą w kraju niezależną grupę nadawczą i dostawcę informacji, a także jedną z największych amerykańskich inwestycji w Polsce” – czytamy w wydanym przez spółkę komunikacie.

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021