Rynek

Izera w lesie

Izera jeszcze długo nie pojedzie

Model nadwozia Izery. Model nadwozia Izery. Andrzej Grygiel / PAP
W Jaworznie na Śląsku, na terenie, który jest nie wiadomo czym, nie wiadomo, za skąd wzięte pieniądze, nie wiadomo, kto wybuduje fabrykę. Mają tam być produkowane narodowe auta elektryczne marki Izera. Też nie wiadomo jakie.
Fabryka samochodów elektrycznych Izera ma powstać na terenie oddanym przez Lasy Państwowe w Jaworznie.Dawid Markysz/Edytor.net/Newspix.pl Fabryka samochodów elektrycznych Izera ma powstać na terenie oddanym przez Lasy Państwowe w Jaworznie.

Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, ma powody do zadowolenia. W ostatnich tygodniach zabiegał o uchwalenie ustawy o „szczególnych rozwiązaniach dotyczących specjalnego przeznaczenia gruntów leśnych”, znanej szerzej jako lex Izera. I udało się. Mimo protestów działaczy ekologicznych i prób blokowania ustawy w Senacie, lex Izera przeszła szybką ścieżkę legislacyjną i została podpisana przez prezydenta. Zezwala na przekazywanie przez Lasy Państwowe lasów „w sytuacjach uzasadnionych potrzebami polityki państwa związanych ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem projektów dotyczących energii, elektromobilności lub transportu”.

Polityka 37.2021 (3329) z dnia 07.09.2021; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Izera w lesie"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Taktyka stanu wyjątkowego i bezwzględnych pushbacków nie przyniosła spodziewanych rezultatów. Łukaszenka nadal prowadzi swój sabotaż, a nawet go nasila. Polska ma ludzi na sumieniu. A ja? Co z moim sumieniem?

Renata Lis
23.09.2021