Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Rynek

Izera w lesie

Izera jeszcze długo nie pojedzie

Model nadwozia Izery. Model nadwozia Izery. Andrzej Grygiel / PAP
W Jaworznie na Śląsku, na terenie, który jest nie wiadomo czym, nie wiadomo, za skąd wzięte pieniądze, nie wiadomo, kto wybuduje fabrykę. Mają tam być produkowane narodowe auta elektryczne marki Izera. Też nie wiadomo jakie.
Fabryka samochodów elektrycznych Izera ma powstać na terenie oddanym przez Lasy Państwowe w Jaworznie.Dawid Markysz/Edytor.net/Newspix.pl Fabryka samochodów elektrycznych Izera ma powstać na terenie oddanym przez Lasy Państwowe w Jaworznie.

Paweł Silbert, prezydent Jaworzna, ma powody do zadowolenia. W ostatnich tygodniach zabiegał o uchwalenie ustawy o „szczególnych rozwiązaniach dotyczących specjalnego przeznaczenia gruntów leśnych”, znanej szerzej jako lex Izera. I udało się. Mimo protestów działaczy ekologicznych i prób blokowania ustawy w Senacie, lex Izera przeszła szybką ścieżkę legislacyjną i została podpisana przez prezydenta. Zezwala na przekazywanie przez Lasy Państwowe lasów „w sytuacjach uzasadnionych potrzebami polityki państwa związanych ze wspieraniem rozwoju i wdrażaniem projektów dotyczących energii, elektromobilności lub transportu”.

Polityka 37.2021 (3329) z dnia 07.09.2021; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Izera w lesie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Dołączam

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >