Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Rynek

Chłód i mrok

Prąd: ceny wysokiego napięcia

Według wyliczeń URE, ceny ciepła z węgla były najwyższe od 11 lat. Według wyliczeń URE, ceny ciepła z węgla były najwyższe od 11 lat. Mirosław Gryń / Polityka
Inflacja zaczyna wymykać się spod kontroli. Napędu dostarczają jej drożejąca energia elektryczna i cieplna oraz gaz i paliwa płynne. Nie ma się co łudzić – czasy taniej energii należą do przeszłości. Dla rządu PiS to może być największe polityczne wyzwanie.
Ratunkiem przed energoubóstwem jest termomodernizacja budynków i ograniczanie zużycia ciepła, a także przechodzenie na odnawialne źródła.Daniel Dmitriew/Forum Ratunkiem przed energoubóstwem jest termomodernizacja budynków i ograniczanie zużycia ciepła, a także przechodzenie na odnawialne źródła.

„Podwyżka cen energii elektrycznej jest nieuchronna, ale za wcześnie spekulować o jej skali” – wyraźnie ostrzegł podczas wrześniowego Forum Ekonomicznego w Karpaczu minister aktywów państwowych Jacek Sasin. Swoją rolę jako nadzorcy spółek energetycznych minimalizował, tłumacząc, że „spółki prawa handlowego nie mogą dokładać do swojego biznesu, muszą też inwestować, żeby w przyszłości ceny energii mogły być niższe. Nieuchronna logika jest taka, że ten wzrost musi nastąpić”.

Polityka 39.2021 (3331) z dnia 21.09.2021; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "Chłód i mrok"
Reklama