„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Rynek

W Baranowie kozy kują

W Baranowie kozy kują. Kosmiczne wizje megalotniska pod Baranowem

Na jednej z wizualizacji CPK Baranów nawet Warszawa stała się jakby bliższa. Na jednej z wizualizacji CPK Baranów nawet Warszawa stała się jakby bliższa. materiały prasowe
PLL Lot stracił w pandemii ponad dwie trzecie pasażerów i walczy już głównie o przetrwanie. Jednak budowy megalotniska pod Baranowem nie wstrzymano. Brakujących pasażerów mają zastąpić towary.
Śmiała wizualizacja CPK Baranów.materiały prasowe Śmiała wizualizacja CPK Baranów.

Spółka odpowiedzialna za budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego (CPK) pochwaliła się właśnie, że kupiła pod inwestycję pierwsze działki. Tymczasem lotnisko projektowane między Łodzią a Warszawą pustoszeje jeszcze przed wbiciem pierwszej łopaty. – Według pierwotnych założeń CPK miał obsługiwać 45 mln pasażerów rocznie, pół roku temu rząd mówił o 34 mln, a według najnowszych prognoz IATA (organizacji zrzeszającej przewoźników lotniczych) w pierwszym pełnym roku użytkowania CPK obsłuży tylko 26 mln podróżnych.

Polityka 45.2021 (3337) z dnia 02.11.2021; Rynek; s. 40
Oryginalny tytuł tekstu: "W Baranowie kozy kują"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Układ się rozpada. Spowiedź byłego doradcy Morawieckiego

Tomasz Krawczyk, były doradca Lecha Kaczyńskiego i Mateusza Morawieckiego, o nadziejach i złudzeniach ludzi PiS.

Rafał Kalukin
03.12.2020