Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Uchodźcę zatrudnię

Uchodźcę zatrudnię! Polski rynek pracy czeka szok

Uchodżcy z Ukrainy w kolejce do fotoautomatu. Przy składaniu wniosków o PESEL wymagane są zdjęcia. Uchodżcy z Ukrainy w kolejce do fotoautomatu. Przy składaniu wniosków o PESEL wymagane są zdjęcia. Łukasz Dejnarowicz / Forum
Ustawa „o pomocy obywatelom Ukrainy” legalizuje pobyt uchodźców w Polsce, dając im prawo do pracy. Budownictwo, gastronomia, turystyka, transport, handel mogłyby wchłonąć nawet milion Ukraińców. Teoretycznie. Pytanie: gdzie i jak uchodźcy mają szukać pracy? Za ile? Na jak długo?
Większość uchodźców o pracy na razie nie myśli. Żyją z dnia na dzień, próbując odnaleźć się w nowej rzeczywistości.Adam Chełstowski/Forum Większość uchodźców o pracy na razie nie myśli. Żyją z dnia na dzień, próbując odnaleźć się w nowej rzeczywistości.

Medyka, Korczowa, Zosin, Hrebenne, Dołhobyczów, Dorohusk, Budomierz, Krościenko – uczymy się geografii polskiej ściany wschodniej. To przejścia na granicy polsko-ukraińskiej, przez które płynie dziś nieustająca fala uchodźców. W połowie ubiegłego tygodnia straż graniczna informowała, że liczba osób, które od 24 lutego, czyli od chwili rosyjskiej agresji na Ukrainę, przekroczyły naszą granicę, zbliża się do 2 mln. Gdy ten numer POLITYKI trafi do czytelników, zapewne będziemy mówili już o 2,5 mln.

Polityka 13.2022 (3356) z dnia 22.03.2022; Rynek; s. 42
Oryginalny tytuł tekstu: "Uchodźcę zatrudnię"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >