Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Rynek

Węgiel wysokiego napięcia

Powrót do węgla? Serio? Wojna nie cofnie biegu historii

Według analityków S&P wytwarzanie prądu z węgla może być w tym roku w UE niemal dwukrotnie większe niż w 2020 r. Według analityków S&P wytwarzanie prądu z węgla może być w tym roku w UE niemal dwukrotnie większe niż w 2020 r. Krystian Maj / Forum
Wracamy do węgla, zdecydował rząd, czym uradował śląskich górników. Zwłaszcza że chce wprowadzić embargo na import tego paliwa z rosyjskich kopalń. Panuje przekonanie, że wojna w Ukrainie unieważnia unijny Zielony Ład. Serio?
Wojna w Ukrainie i nasza wojna z importem rosyjskich paliw nie cofną biegu historii. Reaktywacja węgla jest chwilowa.Stanisław Bielski/Newspix.pl Wojna w Ukrainie i nasza wojna z importem rosyjskich paliw nie cofną biegu historii. Reaktywacja węgla jest chwilowa.

Najbardziej są o tym przekonani górniczy związkowcy. Dlatego wystosowali ostry list do Fransa Timmermansa, komisarza odpowiedzialnego za wdrożenie Zielonego Ładu, czyli planu dekarbonizacji gospodarki UE. „W obecnym, niezwykle trudnym, czasie dla Europy za politykę energetyczną Unii Europejskiej powinna odpowiadać osoba, która realizuje interesy mieszkańców Wspólnoty, a nie interesy Kremla i Władimira Putina. Potrzebny jest mąż stanu, a nie tzw. pożyteczny idiota. W związku z powyższym prezydium Zarządu Regionu Śląsko-Dąbrowskiego NSZZ Solidarność wzywa Pana do natychmiastowej rezygnacji z funkcji Wiceprzewodniczącego Komisji Europejskiej”.

Polityka 15.2022 (3358) z dnia 05.04.2022; Rynek; s. 44
Oryginalny tytuł tekstu: "Węgiel wysokiego napięcia"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?