Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Rynek

Złota piramida

Złota piramida Amber Gold. Po 10 latach wiemy, że zapłacimy wszyscy

Amber Gold legalnie była zarejestrowana jako dom składowy, nie podlegała nadzorowi KNF. Amber Gold legalnie była zarejestrowana jako dom składowy, nie podlegała nadzorowi KNF. Łukasz Rayski
10 lat temu aferą Amber Gold żyła cała Polska. Jej sprawcy odsiadują wyroki. Teraz Sąd Okręgowy w Warszawie zasądził od Skarbu Państwa ponad 25 mln dla grupki poszkodowanych przez finansową piramidę. Będą kolejne pozwy. Zapłacą wszyscy podatnicy.
Prawo i Sprawiedliwość okrzyknęło Amber Gold największą aferą III RP.Anatol Chomicz/Forum Prawo i Sprawiedliwość okrzyknęło Amber Gold największą aferą III RP.

Katarzyna P., była wiceprezes Amber Gold, do zakładu karnego stawiła się dobrowolnie 12 lipca 2022 r. Od września 2021 r. przebywała na wolności, pod nadzorem policji, z zakazem opuszczania kraju. Skazana została na karę 11 lat więzienia, od której odliczyć trzeba osiem i pół roku aresztu. Zostały jej więc niecałe trzy lata, ale być może nowe życie będzie mogła rozpocząć już wcześniej, przed 40. urodzinami. Ma prawo do ubiegania się o przedterminowe zwolnienie. Inna sprawa, że to nowe życie w praktyce rozpoczęła jeszcze jako żona Marcina P.

Polityka 34.2022 (3377) z dnia 16.08.2022; Rynek; s. 41
Oryginalny tytuł tekstu: "Złota piramida"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >